15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti

Seimas: būsimos Energetikos reguliavimo tarybos nariai uždirbs daugiau

Kainų ir energetikos kontrolės komisija bei Energetikos inspekcija nuo liepos bus sujungtos ir vadinsis Valstybinės energetikos reguliavimo taryba, o jos nariai gaus didesnes algas. 
Ar nurodyti atlyginimą renkantis darbuotoją? Netrukus Seimas spręs, ar įtraukti tokią prievolę į Darbo kodeksą
Ar nurodyti atlyginimą renkantis darbuotoją? Netrukus Seimas spręs, ar įtraukti tokią prievolę į Darbo kodeksą / 123RF.com nuotr.

Seimas ketvirtadienį priėmė institucijų pertvarką numatančias Energetikos įstatymo pataisas: už balsavo 74 Seimo nariai, prieš – 6 , o susilaikė 17.

Energetikos komisijos vadovas „valstietis“ Virgilijus Poderys tikino, kad būsimos naujos tarybos narių atlyginimai didinami, nes joje turi dirbti aukštos kvalifikacijos specialistai.

„Reikia suprasti, kokius įgaliojimus turi ir kokius klausimus sprendžia ši tarnyba“, – Seimo posėdyje teigė jis.

Lietuvos nepriklausomų šilumos gamintojų asociacijos prezidentas Vytautas Kisielius mano, kad komisijos ir inspekcijos sujungimas leis efektyviau ir greičiau priimti sprendimus, bus galima pritraukti aukštos kvalifikacijos specialistų.

Tuo tarpu Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys socialdemokratas Algirdas Sysas įsitikinęs, kad pertvarka „į bačką įmestas šaukštelis deguto“.

„Šituo ėjimu mes komisijos pirmininkui skiriame pusantro karto didesnį atlyginimą negu Seimo pirmininko, negu prezidentės. (...) Abejoju, kad vartotojo kaina, mokėjimas už dujas arba už elektrą sumažės. (...) Duosime komisijos nariams didesnius atlyginimus ir jie gins vartotojų teises, na, humoras“, – pareiškė A.Sysas.

Liberalo Kęstučio Glavecko teigimu, vadovybės atlyginimų didinimas nėra pamatuotas: „Jos (algos – BNS), palyginti su kitomis šakomis arba sritimis, kurios yra ne mažiau svarbios, labai smarkiai išsiskiria ir tas išsiskyrimas tikrai negali būti argumentuotas svarba. (...) Kitos sferos yra ne mažiau svarbios?“.

„Gausis taip, kad pagal atlyginimą, pagal įvertinimą prezidentas užsiima niekais, Seimo pirmininkas užsiima niekais, kokia nors Viešųjų pirkimų tarnyba ar Konkurencijos taryba... iš viso ten niekais užsiima, nes ten jiems nereikia kompetencijų“, – priekaištavo konservatorius Kęstutis Masiulis.

Energetikos reguliavimo tarybos pirmininko, jo pavaduotojų ir narių darbo užmokestį sudarys tik pareiginė alga, skaičiuojama nuo šalies vidutinio darbo užmokesčio (VDU). Pirmininko alga sieks 5 praėjusių metų VDU, pavaduotojų – 95 proc., o narių – 90 proc. vadovo algos.

Iš pradžių buvo norima nustatyti šiek tiek mažesnes šios tarnybos vadovybės algas, bet buvo pasiūlyta dar numatyti papildomas priemokas. Kai dėl to priekaištus išsakė Seimo Teisės departamentas, juos apsvarstęs Ekonomikos komitetas nutarė priemokų nebenumatyti, o padidinti pareiginės algos dydį nuo 4 iki 5 VDU – iki maždaug 4,6 tūkst. eurų.

Statistikos departamento išankstiniais duomenimis, 2018 metų vidutinis mėnesio atlyginimas šalies ūkyje „ant popieriaus“ siekė 921,4 eurų.

Dabar jų atlyginimai nėra susieti su VDU, o nustatomi pagal bazinės algos dydį ir pareiginės algos koeficientą.

Energetikos ministerija nurodo, kad pakeitus institucijos išlaikymo modelį – ją išlaikys prižiūrimos įmonės, o ne valstybės biudžetas – šilumos tarifas pakiltų 0,02 cento už kilovatvalandę, dujų – 0,045 cento, elektros – 0,01 cento.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais