Socialdemokratas Algirdas Sysas Seime registravo gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus, kurie numato progresinį šio mokesčio tarifą.
Tiems, kurie per metus gauna iki 14 tūkst. eurų pajamų (arba iki maždaug 1170 eurų per mėnesį), bus taikomas 15 proc. mokesčių tarifas.
Metinių pajamų daliai, viršijančiai 14 tūkst. eurų, bet neviršijančiai 36 tūkst. eurų, siūloma taikyti 25 procentų mokesčio tarifą.
Metinių pajamų daliai, viršijančiai 36 tūkst. eurų, siūloma taikyti 40 procentų mokesčio tarifą.
Įstatyme taip pat numatyta, kad toks progresinis gyventojų pajamų mokestis turėtų įsigalioti jau nuo kitų metų sausio.
Nors antradienį Seime nuo pat ryto buvo svarstomas kitų metų biudžeto projektas, šis progresinių mokesčių įstatymas buvo svarstomas tik po 18 val. vakaro.
Po pateikimo jam buvo pritarta. Tiesa, balsavimui registravosi tik 42 parlamentarai. 33 iš jų įstatymui pritarė, vienas balsavo prieš, o 8 susilaikė.
Daugiausia už A.Syso pasiūlymą buvo balsuojančių jo partijos kolegų – 15 Socialdemokratų frakcijos narių pasisakė už.
Taip pat įstatymui linksta pritarti ir kita valdančioji – „Tvarkos ir teisingumo“ – partija (7 frakcijos nariai) balsavo už.
„Jei šis įstatymas įsigaliotų jau nuo kitų metų pradžios, daugelis dirbančiųjų mokėtų 25 proc., o kai kurie net 40 proc. gyventojų pajamų mokestį. Įvertinus ir socialinio draudimo įmokas, daugelio Lietuvos dirbančiųjų mokestinė našta jau būtų nebe viena didžiausių, o pati didžiausia Europos Sąjungoje“, – šį įstatymo projektą įvertino Nerijus Mačiulis, „Swedbank“ Lietuvoje vyriausiasis ekonomistas.