Tuo metu Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad šis siūlymas ateityje gali būti rimtai svarstomas.
Seimas ketvirtadienį nepritarė konservatoriaus Pauliaus Saudargo parengtai Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisai. Anot jo, didesnės cigarečių pakuotės skatina daugiau rūkyti – didelių pakuočių vienos cigaretės kaina yra gerokai mažesnė nei standartinėje pakuotėje.
„Čia panašiai kaip alkoholyje – yra bambaliai, pigus ir stiprus alkoholis, supilstomas į plastikinę didelę tarą, tai čia panašiai yra – tokie cigarečių bambaliai, po 40 pigių cigarečių viename pakelyje. (...) Kai nusiperki į priekį tiek, tai, matyt, greičiau ir surūkai, ir tas rūkymas intensyvesnis tampa“, – Seime pristatydamas savo pataisą teigė jos iniciatorius.
A.Veryga sutiko, kad idėja drausti prekybą didelėmis pakuotėmis yra gera, tik dėl jos mažai diskutuota.
„Nepardavinėti labai didelių pakuočių, kas pigina, sakykime patį gaminį ir prieštarauja tabako kontrolės principams, kaip ir būtų teisinga, bet formuotė tikrai yra netikusi ir (...) pasižiūrėjus į kitų šalių praktiką, tiesiog reikėtų parengti kaip atskirą pataisą“, – teigė A.Veryga.
Dabar Lietuvoje draudžiama bet kokius rūkalus parduoti nepilnamečiams, cigaretes, cigariles, papirosus – vienetais, taip pat cigaretes, jeigu jų pakelyje yra mažiau negu 20 vienetų.
Seimas: prekybą rūkalais reikėtų suderinti iš anksto
Seimas nusiteikęs nuo šių metų lapkričio uždrausti Lietuvoje prekiauti rūkalais, įskaitant žolines bei elektronines cigaretes bei jų pildykles, iš anksto nesuderinus su kontrolės departamentu.
Seimas be kita ko ketina uždrausti skelbimus apie rūkalų kainų mažinimą, taip pat nepilnamečiams parduoti jų įrenginius.
Seimas ketvirtadienį apsvarstė šias Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas ir joms pritarė. Galutinis balsavimas dėl jų bus vėliau.
Pataisos be kita ko nustato, kad prekybininkai turės informuoti Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentą mažiausiai prieš šešis mėnesius, taip pat pateikti rūkalų sudedamųjų dalių ir jų kiekių sąrašą.
Baudos už prekybą be suderinimo siektų nuo 289 iki 1 448 eurų.
Seimo Sveikatos reikalų komitete dirbančio Antano Vinkaus teigimu, jeigu visuomenė parodys „tokio lygio brandumą ir atsakingumą, kad draudimai nebebus reikalingi, jų bus galima atsisakyti“.