Už balsavo 114 Seimo nariai, o 11 susilaikė.
Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Kęstutis Glaveckas įspėjo apie „kelias rizikas“, kurių, anot jo, „išvengti nepavyks“.
„Tai pensininkų pensijos iš tikro padidės ir gana ženkliai, bet natūralu, kad perkamoji galia tų pinigų vienaip ar kitaip bus koreguota ir nepriklausomai nuo to, rizika atsiranda. Taip pat, manau, skolinimosi sąskaita arba netiesioginių mokesčių didinti pensijas taip pat yra rizika, nes pensininkui tai vienaip ar kitaip ateityje gali kainuoti žymiai brangiau“, – teigė jis.
„Valstietis“ Tomas Tomilinas priminė, kad „Sodros“ įmokų lubų pažeminimas iki 60 VDU kainuos 40 mln. eurų, tačiau tai kompensuos pajamos, gautos iš 32 proc. dydžio gyventojų pajamų mokesčio tarifo.
„Valstybės finansai nenukenčia dėl to, kad labai gerai uždirbantiems žmonėms atsirado „Sodros“ lubos. Būtent toks balansas ir leidžia mums turėti rezervus ir galimybę kelti pensijas“, – tvirtino parlamentaras.
Kitais metais lėšų pensijoms numatyta 9,7 proc. daugiau nei šiemet, vidutinė pensija, turint būtinąjį darbo stažą, didės 40,6 euro arba beveik 10 proc., o vidutinė pensija sieks 440 eurų.
Apskaičiuotas pensijų indeksavimo koeficientas 2021 metais bus 1,0958, todėl pensijos nuo kitų metų pradžios vidutiniškai didės 9,58 procento.
Nuo liepos žadam mokėti 28 eurų dydžio vienišų asmenų pensijas.
Socialinio draudimo įmokos 2021 metais bus skaičiuojamos nuo sumos, ne didesnės kaip 60 vidutinių šalies darbo užmokesčių.