Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Seime – idėja liberalizuoti kompensacijas už būsto nuomą

Seimui praėjusių metų pabaigoje sugriežtinus kompensacijų už būsto nuomą mokėjimo tvarką, kai kurie parlamentarai siūlo ją vėl liberalizuoti. Tuo metu Socialinės apsaugos ir darbo ministerija teigia jau rengianti įstatymo pataisas, kurios leis nepasiturintiems gyventojams lengviau apsirūpinti būstu. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Seime svarstomos idėjos leisti į tokią paramą pretenduoti itin mažų pajamų gavėjams, todėl ketinama naikinti ribojimą, kad nuomos sutartyje numatyta suma negali viršyti 60 proc. nuomininko pajamų.

„Šitas ribojimas yra perteklinis ir siūlysime jį naikinti. Siūlysime mažų pajamų gavėjams didinti ribą – numatyti, kad mažiausias pajamas gaunantys galėtų sudaryti realistines nuomos sutartis ir jiems būtų teikiama 160-200 eurų parama. Jei tai sudarytų kad ir 90 proc. asmens pajamų“, – BNS teigė demokratų frakcijos „Vardan Lituvos“ atstovas Tomas Tomilinas.  

Pasak jo, pagal naują tvarką tokios paramos nebegali tikėtis studentai, pensininkai.      

„Nukentėjo studentai, kurie iš viso neteko pagalbos nuomai. Apribojimas skaudžiai palietė ne tik juos, bet ir būstą nuomojančius pensininkus, jei jų pajamos mažos, nes gaunant pensiją, pavyzdžiui, 200 eurų, nuomos sutartis turi būti ne didesnė nei 120 eurų. Vargu, ar už tokią kainą  galima rasti būstą Vilniuje“, – aiškino T. Tomilinas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija stebi nuo sausio pasikeitusią kompensacijų teikimo praktiką, sako ministrės patarėjas Tomas Kavaliauskas. Pasak jo, svarstoma suteikti savivaldybėms sprendimo priėmimo laisvę. 

„Šios informacijos pagrindu pradėtas rengti Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo pakeitimo įstatymo projektas. Peržiūrimos visos paramos formos, identifikuojamos tikslinės paramos gavėjų grupės, būsto prieinamumo problemos ir to priežastys bei parenkamas atitinkamas paramos instrumentas ar jos intensyvumas“, – BNS teigė jis. 

„Siekiant, kad parama būtų taiklesnė ir prieinamesnė, svarstoma suteikti savivaldybėms, kurios teikia paramą ar administruoja jos teikimą, sprendimo priėmimo laisvę, atsižvelgiant į paramos gavėjo asmenines aplinkybes“, – pridūrė T.  Kavaliauskas. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais