Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė per pataisų svarstymą Seime teigė, kad jas priėmus Lietuva bus viena draugiškiausių šalių stambioms investicijoms gynybos ir jos inovacijų srityje.
Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas tokios didelės įmonės atėjimą į Lietuvą vadino politinio susitarimo pergale – anot jo, „su tokio lygio investicija“ Lietuva bus daug saugesnė.
Pataisos numato, kad gynybos pramonės projektams būtų taikomos specialios sąlygos, leidžiančios greičiau pradėti veiklą. Palengvinimai galiotų ir kitiems stambiems projektams, užtikrinantiems neatidėliotinus valstybės saugumo ir gynybos poreikius.
Seimo teisininkai siūlo apibrėžti kriterijus, kas būtų laikoma neatidėliotinu valstybės saugumo ir gynybos poreikiu. Seimo Ekonomikos komitetas tokiai Teisės departamento išvadai nepritarė, bet antradienį prieš balsavimą dar kartą ją apsvarstys.
„Iš anksto apibrėžti poreikius nėra įmanoma, kadangi keičiantis geopolitinei situacijai gali keistis ir poreikiai, jų svarba nacionaliniam saugumui ir gynybai“, – teigiama komiteto išvadoje.
Pakeitimais siūloma leisti investuotojams poveikio aplinkai vertinimo procedūras atlikti bei statybos leidimus galima gauti iki statybų pabaigos.
Prieš savaitę Vyriausybės ir „Rheinmetall“ atstovai Vilniuje pasirašė ketinimų protokolą dėl 155 mm artilerijos amunicijos gamyklos Lietuvoje statybų ir pradeda derybas dėl investicijų sutarties.