Seimo komitetas – prieš prezidento siūlymą labiau didinti pensijas

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) nepritarė prezidento Gitano Nausėdos siūlymui nuo kitų metų labiau didinti pensijas, nes tam esą nėra pinigų. Už šalies vadovo siūlymą balsavo 4 komiteto nariai iš opozicijos, prieš – 6 valdantieji. 
Pinigai
Pinigai / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Idėjai galime pritarti, bet šiuo metu tam lėšų neturime“, – sakė Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas „valstietis“ Valius Ąžuolas.

Tačiau jis pabrėžė, kad po to, kai Seimas biudžeto projektą grąžins Vyriausybei, situacija gali pasikeisti.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Valius Ąžuolas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Valius Ąžuolas

Prezidentas siūlo nuo kitų metų sparčiau didinti pensijas, 2020 ir 2021 metais taikant penktadaliu didesnį nei numatyta dabar bazinės pensijos indeksavimo koeficientą – kitąmet jis didėtų 1,83 procentinio punkto, o nuo 2021 metų – 1,91 punkto.

Vyriausybė šį trečiadienį pritarė prezidento inicijuotų mokesčių pakeitimų tikslui gerinti pensininkų finansinę padėtį, tačiau rekomendavo Seimui atsižvelgti į visas su tokiu sprendimu susijusias aplinkybes.

Biudžeto ir finansų komiteto narys Mykolas Majauskas anksčiau yra teigęs, kad prezidento siūlomas pensijų indeksavimas jas padidintų 3,5 euro.

Lėšų spartesniam pensijų didinimui šalies vadovas siūlo gauti penktadaliu mažinant lengvatą žemdirbių dyzelinui – tam BFK nepritarė – bei didinant su ne darbo pajamomis susijusius GPM tarifus.

Dabar ūkininkai už dyzeliną moka 56 eurų akcizą už 1 tūkst. litrų, o prezidentas siūlė jį didinti iki 146 eurų. BFK sutiko didinti tik iki 60 eurų.

Prezidentūra skaičiuoja, kad 2020–2021-aisiais pensijų didinimui biudžete reikėtų numatyti po 32 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai