Seimo komitetas – prieš Vyriausybės siūlymus dėl didesnio smulkiojo verslo apmokestinimo

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas nesutinka, kad būtų sumažinta apyvartos riba, kurią peržengę verslo liudijimų turėtojai, nebegalėtų mokėti fiksuoto dydžio pajamų mokesčio ir todėl jiems tektų registruoti kitą verslo formą.
Vilniaus Kalvarijų turgus
Vilniaus Kalvarijų turgus / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Komitete dirbantys parlamentarai taip pat pasipriešino Vyriausybės norui pelną apmokestinti daugiau gyventojų, užsiimančių individualia veikla pagal pažymą.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas penktadienį pritarė smulkiojo verslo organizacijų siūlymui 5 proc. dydžio gyventojų pajamų mokesčiu (GPM) apmokestinti pelną tada, kai jis iš individualios veiklos pagal pažymą sudarytų iki 25 tūkst. eurų per metus, o ne iki 10 tūkst., kaip siūlė Vyriausybė.

Smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos vadovė Zita Sorokienė komitetui teigė, kad smulkusis verslas sutinka su 25 tūkst. eurų riba.

Komitetui priėmus tokį sprendimą, kau kuriems parlamentarams kilo klausimas, kaip būtų apmokestinamas pelnas, gaunamas pasiekus didesnę apyvartą. Pagal Vyriausybės siūlymą augant pelnui, didėtų ir pajamų mokesčio tarifas.

Komitetas taip pat pritarė, kad asmenys, dirbantys su verslo liudijimais, gali užsiimti veikla tik tol, kol jų metų apyvarta pasieks 45 tūkst. eurų – taip kaip ir dabar. Vyriausybė siūlė šią ribą sumažinti iki 35 tūkst. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis