„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Seimo komitete – Nacionalinio stadiono projekto aptarimas

Seimo Audito komitetas trečiadienį aptars daugiafunkcio komplekso su nacionaliniu futbolo stadionu Vilniuje projektą.   
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Norime išsiaiškinti, kokia reali situacija, nes daug ko viešoje erdvėje yra prikalbėta. (...) Tai dideli pinigai ir mums reikia išsiaiškinti visas detales“, – išvakarėse BNS sakė komiteto pirmininkas, demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ Zigmantas  Balčytis. 

Pasak jo, be kita ko, bus aiškinamasi, ar dėl naujos sutarties aspektų buvo kreiptasi į kontrolės institucijas – Finansų ministeriją, Viešųjų pirkimų tarnybą, Centrinę projektų valdymo agentūrą.   

Socialdemokratė Rasa Budbergytė BNS taip pat akcentavo, kad svarbu išsiaiškinti, ar nereikia skelbti naujo konkurso. 

„Reikia įsitikinti dėl viešųjų pirkimų procedūrų, ar tikrai nereikia naujo konkurso. Atrodo, kad nereikia, bet projektas keičiasi, pavyzdžiui, žiūrovų skaičius, vietoj aikštelių pasidaro arena“, – teigė Seimo narė.  

„Kodėl koncesija? Jeigu savivaldybė surado tuos pinigus, gal galima buvo koncesijos nedaryti? Gal ji reikalinga dėl skolinimosi limitų, valstybės skolos aspektų?“ – svarstė parlamentarė.

R. Budbergytės teigimu, komitete taip pat bus aptarta statybos kainos indeksavimas.  

„Norisi sužinoti, ar bus indeksuojama pagal kažkokį statybų indeksą, kiek bus indeksuojama ir kiek statyba dėl to pabrangs. Ar nebus taip, kad bus indeksuojamos tik medžiagos, o darbas – ne“, – svarstė parlamentarė.  

Nacionalinio stadiono statybos projektas ėmė strigti paaiškėjus, kad jis gerokai pabrango, o žadėjusi stadioną pastatyti investicijų bendrovė „BaltCap“ atsisakė dalyvauti projekte, nes buvęs „BaltCap Infrastructure Fund“ partneris Šarūnas Stepukonis įtariamas pralošęs milijonus fondo lėšų.

Arvydo Avulio valdoma nekilnojamojo turto bendrovė „Hanner“ sutiko perimti indeksuotą projektą, kurio kainą dar turi patvirtinti miesto taryba.

Bendra komplekso koncesijos kaina po indeksavimo sieks 158,42 mln. eurų ir bus 2,37 mln. eurų didesnė nei iki indeksavimo – tokia yra valstybės įsipareigojimų suma. Indeksavus vien statybos kainą ji didės 27,98 mln. eurų – nuo 94,54 mln. eurų iki 122,51 mln. eurų, o dar 10,25 mln. eurų kainuos papildomi darbai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs