Praėjusią savaitę Baltarusijos naujienų tarnyba naviny.by paskelbė informaciją, kad Lietuvoje prekybos centre „Rimi“ daugumos maisto produktų kainos yra aukštesnės nei panašių produktų prekybos centruose „Aldi“ Vokietijoje ir „Evroopt“ Baltarusijoje.
„Galbūt baltarusiai specialiai klaidina vartotojus, tačiau Vokietijoje gyvenantys ar ten dažnai besilankantys tautiečiai patvirtina, kad tikrai kainos prekybos centruose mažesnės nei Lietuvoje. Įvedus eurą atsirado puiki proga valstybinėms institucijoms panagrinėti situaciją rinkoje, ar tarp prekybininkų ir tiekėjų nėra draudžiamų susitarimų ir piktnaudžiavimų, o kainos neaukštinamos dirbtinai“, – sako Seimo narys.
Lietuvoje brangiau nei Vokietijoje kainuoja bananai, juoda duona, citrinos, dešra, sviestas, bulvės, makaronai, aliejus. Triskart brangesni nei Vokietijoje – apelsinai ar miltai, o agurkai – net keturiskart.
Pasak baltarusių naujienų portalo, Lietuvoje brangiau nei Vokietijoje kainuoja bananai, juoda duona, citrinos, dešra, sviestas, bulvės, makaronai, aliejus. Triskart brangesni nei Vokietijoje – apelsinai ar miltai, o agurkai – net keturiskart.
„Lietuvos ūkininkai išaugina daugiau produkcijos, negu jos suvalgoma šalyje, todėl didelę dalį eksportuoja į Vokietiją. Tuo tarpu supirkimo kainos iš ūkininkų Lietuvoje mažesnės nei Vakaruose. Štai 39 savaitę kviečiai Lietuvoje buvo superkami už 479,6 Lt/t, Vokietijoje – už 514,7 Lt/t; rugiai Lietuvoje – 406,5 Lt/t, Vokietijoje – 503,8 Lt/t; rapsai Lietuvoje – 980,9 Lt/t, Vokietijoje – 1003,7 Lt/t. Tai kaip gali iš lietuviškų kviečių iškepta duona Vokietijoje būti pigesnė nei pas mus? O kur dar krizė Rusijoje, dėl kurios kainos mūsų šalyje turėjo sumažėti“, – klausia K.Masiulis.
Lietuvoje prekybos politiką formuoja ir įgyvendina Ūkio ministerija, konkurencinę aplinką stebi Konkurencijos taryba.