Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Seimo opozicija kviečiasi S.Skvernelį dėl mokesčių ir pensijų pertvarkos

Premjerui pareiškus, kad Seimas turėtų pasitikrinti, ar tebeturi pasitikėjimą Vyriausybe, jeigu parlamente įstrigtų mokesčių ir pensijų reforma, Seimo parlamentinė opozicija planuoja kviestis Saulių Skvernelį dėl numatomos mokesčių ir pensijų pertvarkos.
Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis / LRVK/ Dariaus Janučio nuotr.

Dėl to opozicinių frakcijų vadovai susitarė ketvirtadienį.

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis mano, kad premjero pareiškimai dėl reformos pasekmių tėra politinis žaidimas, o ne noras reformuoti mokesčių sistemą. Jis sako, kad opozicija tik po pokalbio su premjeru spręs, kaip elgsis dėl reformos.

G.Landsbergis S.Skvernelio pareiškimą dėl pasitikėjimo pasitikrinimo pavadino „labai stipriu“.

„Tai ypatingos svarbos šiandien politinis klausimas, nes premjeras tokiu aštrumu pateikė klausimą į Seimą, kuris dar net neregistruotas. Svarstymams duota ypatingai mažai laiko. Atrodo, kad tai yra politinis žaidimas, o ne nuoširdus noras reformuoti mokesčių sistemą“, – BNS teigė G.Landsbergis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis

Pasak jo, įdomu, kodėl premjeras tokius svarbius klausimus į Seimą atneša neparuoštus, kodėl iki svarstymo Vyriausybėje jie neaptarti su opozicija.

„Kartais susidaro toks įspūdis, kad premjeras gal specialiai nori tokį jautrų klausimą atnešti į Seimą neparuoštą, kad jis būtų nepriimtas ir būtų pretekstas premjerui atsistatydinti“, – sako G.Landsbergis.

Mokesčių ir pensijų pertvarkas su S.Skverneliu opozicija planuoja aptarti birželio 4 dieną. Kitą dieną Seimui planuojama pristatyti būsimas reformas.

Mokesčių ir pensijų reforma Vyriausybė žada didinti neapmokestinamas pajamas, sujungti darbuotojo ir darbdavio socialinio draudimo įmokas, 2 procentiniais punktais mažinti socialinio draudimo įmokas ir įvesti „Sodros“ įmokų lubas, o bazinės pensijos mokėjimą perkelti į valstybės biudžetą.

Taip pat siūloma nutraukti „Sodros“ įmokas į antros pakopos pensijų fondus. Juose norintis kaupti darbuotojas turės mokėti 4 proc. atlyginimo, o valstybė ir toliau prisidės 2 proc. vidutinio darbo užmokesčio. Žadama nekilnojamojo turto mokesčiu apmokestinti antrąjį ir tolesnius vieno žmogaus būstus.

S.Skvernelis interviu „Verslo žinioms“ ketvirtadienį teigė, kad Seimo dauguma turėtų prisiimti politinę atsakomybę už galimus sprendimus, kurie iš esmės skirtųsi nuo Vyriausybės siūlomų. Tuo pačiu, pasak jo, jeigu Seimas priimtų sprendimus, kuriems nepritars Vyriausybė, tikrai gali būti keliamas klausimas, ar Seimas tebepasitiki Vyriausybe.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų