Kredito istorija yra gyventojo finansinio pajėgumo ir drausmės aprašymas, kurį vertina finansų, telekomunikacijų ir kitos įmonės, kai žmogus nori pasiskolinti ar perka išsimokėtinai.
Jos ataskaitą, kaip nurodo kredito biuras „Creditinfo“, sudaro kredito reitingas. Jis vertina, kiek tikėtina, kad asmuo daugiau nei 90 dienų vėluos atsiskaityti. Taip pat vertinami gyventojo turimi finansiniai įsipareigojimai – kitaip tariant, kas mėnesį privaloma mokėti pinigų suma (pavyzdžiui, mėnesinė įmoka už būsto kreditą).
Taip pat atsižvelgiama į nepadengtus įsiskolinimus, kai asmuo yra uždelsęs susimokėti bankams, kredito unijoms, lizingo, telekomunikacijų, elektros skirstymo įmonėms, analizuojama informacija apie praeityje pradelstus mokėjimus, kurie šiuo metu jau yra padengti.
Kredito istorijoje atsispindi ir informacija apie bankų, lizingo, telekomunikacijų įmonių atliktas užklausas, kuriomis domėtasi asmens mokumo duomenimis, taip pat verslo sąsajos, kai pateikiama informacija apie žmogaus dalyvavimą įmonės valdyme (einant akcininko, valdybos nario, direktoriaus pareigas).
15min, remdamasis ekspertų pateikta informacija, pateikia atsakymus į svarbiausius klausimus apie kredito istoriją.
1. Jei paskola domėsiuosi keliose kredito įstaigose, ar tai pablogins kredito istoriją?
Vienas dažniausiai su kredito istorija siejamų įsitikinimų – kreipimasis į kelias finansų įstaigas dėl paskolos gali ją pabloginti. Kiek tiesos čia slypi?