Šiaulių bankui bus perduodami Ūkio banko įsipareigojimai klientams, neviršijantys Lietuvos Respublikos indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatyme numatytos draudimo išmokos draudžiamojo įvykio atveju. Pagal patvirtintą preliminarų turto vertinimą bendra į Šiaulių banką perkeliamų įsipareigojimų klientams suma sudaro 2,7 mlrd. Lt. Tokia pati yra ir perkeliamo turto bei valstybės įmonės „Indėlių ir investicijų draudimas“ įnašo vertė – 2,7 mlrd. Lt, skelbia centrinis bankas.
„Po intensyvių derybų šalims pasiekus susitarimą nemokaus banko problema pirmą kartą išspręsta tokiu būdu, kuris sudaro sąlygas jau artimiausiu metu atkurti bankinių paslaugų teikimą Ūkio banko klientams. O tai reiškia, kad svarbiausias trumpojo laikotarpio tikslas pasiektas – absoliuti dauguma žmonių ir įmonių vėl galės netrukdomai disponuoti savo lėšomis, laikytomis Ūkio banke“, – sakė Vitas Vasiliauskas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas.
Jis pabrėžė, kad beveik visi Ūkio banko indėlininkai nepraras nei indėlių, nei už jas priskaičiuojamų palūkanų, nes visi Ūkio banko įsipareigojimai klientams į Šiaulių banką bus perduodami pagal šiuo metu galiojančias sutartis.
Į Šiaulių banką perkeliamo turto vertę nustatė audito įmonė „KPMG Baltics“, tačiau trišalėje sutartyje numatyta atlikti papildomą detalų turto vertinimą.
Tris mėnesius truksiantis išsamus vertinimas yra saugiklis visoms sandoryje dalyvaujančioms šalims. Patikslinus turto vertes, bus tikslinami ir sandoryje dalyvaujančių šalių įsipareigojimai.
Trišalėje sutartyje taip pat numatyta, kad įsipareigojimus, turtą, sandorius ir teises perimantis Šiaulių bankas bankines operacijas Ūkio banko klientams privalo atnaujinti per įmanomai trumpiausią laiką.
Papildyta: „Svarstyti klausimai buvo sudėtingi, todėl derybos vyko intensyviai ir buvo įtemptos. Artimiausiu metu svarbiausia mūsų užduotis – kaip įmanoma greičiau atnaujinti paslaugų teikimą buvusiems Ūkio banko klientams. Tam prireiks nemažai pastangų, tačiau esame pasirengę skirti tiek laiko ir pajėgumų, kiek reikės“, – sakė Šiaulių banko administracijos vadovas Audrius Žiugžda.
Pasak A.Žiugždos, Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) bei Lietuvos investuotojų valdomas Šiaulių bankas yra finansiškai stiprus ir pajėgus, kad užtikrintų tolesnį įsipareigojimų vykdymą ir paslaugų atnaujinimą buvusiems Ūkio banko klientams.
„Mes tikime, kad pasiektas susitarimas mūsų klientams, darbuotojams ir akcininkams suteiks naujų ir didesnių augimo galimybių, o visa Lietuvos bankininkystės sistema sustiprės ir taps dar konkurencingesnė“, – teigė Šiaulių banko valdybos pirmininkas Algirdas Butkus.
Didžiausias Šiaulių banko akcininkas Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) visiškai palaiko šį sandorį. ERPB pranešė, kad siekdamas sustiprinti Šiaulių banko kapitalo bazę, pagreitinti Ūkio banko bankinės veiklos perėmimo procesą bei stabilizuoti padėtį Lietuvos finansų sektoriuje, suteiks Šiaulių bankui subordinuotą 20 milijonų eurų (69 mln. Lt) paskolą.
Sylvia Gansser Potts, ERPB finansų įstaigų departamento direktorė, pabrėžė, kad ERPB vertina greitai priimtą sprendimą dėl problemų patyrusio Ūkio banko Lietuvoje. „Mes džiaugiamės, kad šis sandoris užtikrins bankų sektoriaus stabilumą, o ERPB suteikta finansinė parama dar labiau sustiprins Šiaulių banką“, – sakė ji.