Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šiaulių banke diegiama „SAS Institute“ rizikos valdymo sistema

Šiaulių bankas strateginiu partneriu, tobulinant rizikos valdymo sistemą, pasirinko verslo analitinės programinės įrangos ir paslaugų lyderį „SAS Institute“ (SAS). „SAS Stratum“ rizikos valdymo priemonių paketo priemonę „SAS Asset and Liability Management“ diegia informacinių technologijų bendrovė „Paspara“, rašoma Šiaulių banko pranešime spaudai.
Šiaulių bankas
Šiaulių bankas / Šiaulių banko nuotr.

Nuo 2020 m. Šiaulių bankui tapus trečiu pagal dydį Lietuvoje registruotu kreditų rinkos dalyviu bei finansų instituciją įtraukus į tiesiogiai stebimų euro zonos šalių bankų sąrašą, Šiaulių banko priežiūrai yra taikomi tie patys principai ir standartai, kaip ir didžiausiems euro zonos bankams.

„Tvarus ir veiksmingas rizikos valdymas yra vienas iš Šiaulių banko strateginių tikslų. Įdiegę patikimus ir lanksčius rizikų modeliavimo ir ataskaitų rengimo sprendimus, galėsime lengviau įveikti iššūkius, o kartu ir išlikti inovatyvūs bei teikti aukščiausio lygio paslaugas savo klientams“, – pabrėžė Šiaulių banko valdybos pirmininkas ir administracijos vadovas Vytautas Sinius.

Sklandų projekto įgyvendinimo procesą užtikrins informacinių technologijų bendrovė „Paspara“, suprantanti Lietuvos rinkos specifiką ir jau turinti patirties valdant (administruojant) Šiaulių banko duomenų sistemas.

„Didžiuojamės turėdami galimybę padėti Šiaulių bankui sukurti visapusišką rizikos valdymo sistemą, kuri užtikrintų efektyvų, savalaikį ir duomenimis paremtą sprendimų priėmimą bei teisės aktų laikymąsi. Tikime, kad mūsų sprendimai ne tik užtikrins reguliacinių reikalavimų laikymąsi, bet ir taps platforma, padedančia banko vadovybei priimti optimalius sprendimus greitai besikeičiančiame pasaulyje“, – pažymėjo SAS regiono pardavimų direktorius Brianas Holdenas.

Sėkmingai įvykdžius pirmą projekto etapą ir įdiegus SAS ALM modulį, Šiaulių bankas svarstys diegti kitus SAS siūlomos programinės įrangos modulius, skirtus optimizuoti banko kapitalą ir likvidumą, tuo pačiu užtikrinančius reguliacinių reikalavimų laikymąsi.

„SAS įrankiai leis operatyviai reaguoti į reguliacinių reikalavimų pasikeitimus bei automatizuos ir standartizuos ataskaitų teikimo procesus. Be to, SAS programinė įranga puikiai suderinama su esama banko IT infrastruktūra. Dėl šių priežasčių matome ilgalaikės partnerystės perspektyvą“, – pabrėžė V.Sinius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Advento kalendoriai – nuo paprastos tradicijos iki prabangos segmento
Reklama
Ekspertai įvertino: ko reikia, kad Lietuvos verslai klestėtų?
Reklama
Sporto veiklų įvairove ir dalyvių gausa Telšiuose pažymėta Sporto diena
Reklama
Kaip išvengti peršalimo komplikacijos – sinusito