Analitikų teigimu, oficialiojo siūlymo kaina nebuvo netikėta, nors dėl galimai didesnės siūlymo kainos rinkoje ir būta spekuliacijų, lėmusių Šiaulių banko akcijų kurso ūgtelėjimą, penktadienį rašo dienraštis „Verslo žinios“.
„Manau, kad šis siūlymas nuvylė rinkos dalyvius. Kadangi ekonomikos atsigavimas Lietuvoje numatomas ilgas ir lėtas, akivaizdu, kad stambieji akcininkai neskuba pirkti akcijų“, – paskelbtą likusių banko akcijų supirkimo kainą vertina finansų maklerių įmonės „Orion Securities“ finansų makleris Darius Slavinskas.
Jis nurodo, kad kai banko akcijos kainuoja apie 1 litą, rinkos dalyviai labiau linkę jų pirkti nei parduoti.
Anot banko „Finasta“ finansų analitikės Dianos Ūselytės, kaina nenustebino ir buvo labai artima tai, kuri buvo pasirodžius naujienai apie ribos peržengimą. „Įmonės vadovų komentarai leido susidaryti nuomonę, kad tai daugiau formalumas (ką ir matome iš paskelbtos kainos, kuri nuo tuometinės rinkos kainos skiriasi labai nedaug) ir nesieks šiuo siūlymu gerokai padidinti paketo, nes kaina nėra patraukli smulkiesiems akcininkams parduoti akcijas“, – tvirtino ji.
Šiaulių banko valdybos pirmininko pavaduotojas ir vienas iš susijusių akcininkų Donatas Savickas prieš Kalėdas sakė, kad oficialusis siūlymas buvo planuotas iš anksto, jis susijęs ir su ERPB suteikta konvertuojamąja paskola.
ERPB valdo 16,06 proc. Šiaulių banko akcijų. ERPB banko strateginiu investuotu tapo 2005-ųjų viduryje, pagal tuometinį susitarimą ERPB įsipareigojo neparduoti banko akcijų iki 2009 metų vidurio.
„Naujo formalaus termino, iki kada tos akcijos vėl bus „užrakintos“, nėra. Bet tie žingsniai, kuriuos ERPB daro suteikdamas konvertuojamą paskolą, dalyvaudamas privalomajame siūlyme, rodo, kad artimiausiu metu parduoti akcijų neketina“, – ketvirtadienį aiškino D.Savickas.
Pasak jo, stambiojo akcininko pasitraukimas „per dieną neįvyksta ir signalus, kad ERPB nori išeiti, pajausime mažiausiai prieš metus“. D.Savicko teigimu, be to, traukimuisi dabar ir rinka nepalanki.