„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Šiaurės Korėjos režimas lobsta iš vergų darbo

Žmogaus teisių aktyvistai tikina, kad Šiaurės Korėja plečia priverstinio darbo stovyklas šalyje ir eksportuoja darbuotojus į užsienio šalis tam, kad gautų užsienio valiutos, reikalingos branduolinės ir balistinių raketų programų finansavimui, rašo naujienų svetainė dw.de.
Šiaurės Korėjos sostinės kintanti ekonomika
Šiaurės Korėja / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Žmogaus teises ginančios organizacijos įsitikinę, kad komunistinis Pchenjano režimas nesibodi naudoti savo piliečių vergiškam darbui. Tarptautinė bendruomenė raginama veikti vieningai ir į šiuos žmogaus teisių pažeidimus reaguoti taip pat, kaip kovojant prieš apartheido sistemą Pietų Afrikos Respublikoje XX a. devintajame dešimtmetyje.

Komunistinė šalis reikiamų lėšų prasimano ir eksportuodama savus piliečius į kitas šalis.

Teigiama, kad priverstinio darbo stovyklose žmonės laikomi neribotą laiką ir yra verčiami dirbti kasyklose, medienos įmonėse, o atlikinėdami žemės ūkio darbus priversti gyventi kartu su gyvuliais.

Priverstinio darbo stovyklas žmogaus teisių gynėjai užfiksavo bendradarbiaudami su viena iš palydovų gamintojų, kuri stebėjo veiklą jose keletą metų. Spėjama, kad šiose stovyklose kalinčių žmonių kiekis gali siekti apie 120 tūkst.

Komunistinė šalis reikiamų lėšų prasimano ir eksportuodama savus piliečius į kitas šalis.

Daugiausiai šiaurės korėjiečių per prievartą vežami dirbti į Kiniją ir Rusiją, nors vienoje iš žmogaus teisių ataskaitų minimos ir tokios šalys kaip Kataras, Malaizija, Kuveitas, Lenkija ir Jungtiniai Arabų Emyratai. Jiems skirtos algos yra pervedamos tiesiai į Šiaurės Korėjos vyriausybės sąskaitą. Manoma, kad kiekvienais metais tokiu būdu Pchenjanas gauna apie 2 mlrd. Eur įplaukų.

Patys vergiškomis sąlygomis dirbantys šiaurės korėjiečiai per mėnesį gauna 110 Eur. Be to, jie negauna visaverčio maisto ir kartais verčiami dirbti net 20 valandų per dieną.

Maža to, juos nuolat stebi Šiaurės Korėjos pareigūnai, kurių darbas – užkirsti kelią darbuotojų pabėgimui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs