Kaip rašo BBC, Dubajuje taip pat nebus imamas mokestis už išduodamas licencijas, suteikiančias teisę vartoti alkoholį.
Dubajus jau kurį laiką švelnina įstatymus – leido prekiauti alkoholiu dienos metu Ramadano metu ir pristatyti maistą į namus per pandemiją.
Manoma, kad šiuo naujausiu žingsniu siekiama padaryti miestą patrauklesnį užsieniečiams.
Dvi Dubajuje alkoholį platinančios bendrovės „Maritime and Mercantile International” (MMI) ir „African & Eastern” teigė, kad atsižvelgs į mokesčių sumažinimą vartotojams.
„Nuo tada, kai daugiau kaip prieš 100 metų pradėjome veiklą Dubajuje, emyrato požiūris išliko dinamiškas, jautrus ir visus įtraukiantis. Šios neseniai atnaujintos taisyklės padeda ir toliau užtikrinti saugų ir atsakingą alkoholinių gėrimų pirkimą ir vartojimą Dubajuje ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose ”, – agentūrai AP sakė MMI atstovas spaudai Tyrone’as Reidas.
Neaišku, ar sekmadienį įsigaliojęs žingsnis bus ilgalaikis. „Financial Times”, remdamasis informuotais įmonių vadovais, teigė, kad šiam sprendimui suteiktas bandomasis vienerių metų laikotarpis.
Didėja konkurencija
Dubajuje, kuris yra vadinamas Persijos įlankos vakarėlių sostine, gyvena devynis kartus daugiau emigrantų nei šalies piliečių, o gyventojai pirkti alkoholio dideliais kiekiais paprastai važiuoja į Umm al Kvainą ir kitus emyratus.
Dubajus istoriškai sugebėjo pritraukti daugiau turistų ir turtingų darbuotojų iš užsienio – iš dalies dėl to, kad toleruoja liberalesnį gyvenimo būdą. Tačiau dabar miestas susiduria su vis didesne konkurencija, nes aplinkinės šalys plėtoja sveikatingumo ir finansų sektorius.
Kad galėtų vartoti alkoholį, ne musulmonai Dubajuje turi būti ne jaunesni kaip 21 metų. Taip pat jiems privaloma turėti alkoholio licenciją – policijos išduodamą plastikinę kortelę.
Nors barai ir naktiniai klubai retai prašo parodyti šias korteles, vartojantiems alkoholį be jų gresia baudos arba areštas.