Anot viešbučių grupės „Centrum Hotels“ generalinio direktoriaus Bronislovo Vainoros, tai kaina už sparčią ankstesnių metų plėtrą – skolos bankams bei statybininkams, prie jų prisideda įsiskolinimai maisto tiekėjams ar komunalininkams, rašo „Verslo žinios“.
Be to, pajamos smuko per pusę, o panaikinus pridėtinės vertės mokesčio lengvatą ir dar padidinus šį mokestį iki 21 proc. – jau 16 proc. pajamų teks atiduoti į biudžetą.
„Rudenį ir po Naujųjų, kai prasidės šildymo sezonas, o uždarius Ignalinos atominę pabrangs elektra, bus dar sunkiau. Jau ir taip atleidome dalį žmonių ir susimažinome atlyginimus, bet, matyt, teks dar kartą spaustis“, – teigė B.Vainora.
Vien per pirmąjį pusmetį turto areštas buvo įregistruotas 10,2 proc. visų veikiančių didmeninės prekybos įmonių ir 5,6 proc. – visų mažmenininkų.
„Didmenininkams sunkiau, nes jie perka prekių dideliais kiekiais, o mažėjant pardavimui pinigai ilgesniam laikui įšaldomi“, – teigė prekybos susivienijimo „AVS prekyba“ generalinis direktorius Romas Vaiginis.
Pasak jo, didmenininkus nustekeno ir tai, kad smulkios parduotuvėlės prekių įsigyja ne iš vietos tiekėjų, o apsiperka Lenkijoje.
Statistika rodo, kad sunkiausia kvepalų bei kosmetikos ir buitinės technikos didmenininkams – palyginti laikotarpį nuo 2008 metų liepos iki šių metų liepos su tuo pačiu 2007–2008 metų laikotarpiu, turto arešto atvejų įmonėse, prekiaujančiose garso ir vaizdo technika, padaugėjo 6 kartus, parduodančiose kvepalus ir kosmetiką – 4,6 karto, prekybininkų laikrodžiais, papuošalais ir juvelyriniais dirbiniais – 3 kartus.