Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Skatinama Lietuvos-Šveicarijos partnerystė inovacijų srityje

Gegužės 20 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ir Kazimiero Simonavičiaus universitetas (KSU) surengė Lietuvos-Šveicarijos bendradarbiavimo susitikimą, kuriame Lietuvos mokslininkai ir verslininkai galėjo užmegzti naudingų kontaktų, dalintis idėjomis bei generuoti naujus inovacinius projektus. Dalyviai skatinami inicijuoti tarptautinius EUREKA ir EUROSTARS projektus, kuriuose remiami moksliniai tyrimai, naujų technologijų ir inovacijų kūrimas.
Kazimiero Simonavičiaus universiteto rektoriaus prof. dr. Arūno Augustinaičio sveikinimas
Kazimiero Simonavičiaus universiteto rektoriaus prof. dr. Arūno Augustinaičio sveikinimas

Verslas ir mokslas turėtų pasinaudoti galimybe užmegzti ryšius su pažangiomis Šveicarijos įmonėmis ir tyrimų institucijomis.

„Šveicarai – pirmaujantys inovacijų srityje. Mums reikia pasimokyti verslo ir mokslo bendradarbiavimo efektyvumo bei perkelti šveicarų patirtį tobulinant mokslo inovacijų ir technologijų darbą su Lietuvos universitetais“, – teigia Kazimiero Simonavičiaus universiteto rektorius prof. dr. Arūnas Augustinaitis.

„Šiandien man labai džiugu pranešti, kad MITA skelbia pirmąjį jungtinį Lietuvos-Šveicarijos bendradarbiavimo kvietimą dalyvauti EUREKA ir EUROSTARS projektuose. Verslas ir mokslas turėtų pasinaudoti galimybe užmegzti ryšius su pažangiomis Šveicarijos įmonėmis ir tyrimų institucijomis“, – teigia nacionalinė programos koordinatorė Lietuvoje, MITA direktoriaus pavaduotoja Birutė Bukauskaitė.

Šis kvietimas yra atviras technologijų plėtrai įvairiose srityse, tačiau didžiausias dėmesys yra skiriamas informacinių ir ryšių technologijų, fotonikos, pramonės technologijų, nanotechnologijų ir sveikatos technologijų projektams.

Taip pat skaitykite: Jaunai biomedicinos technologijų įmonei – prestižinis įvertinimas iš Silicio slėnio

EUREKA kvietimo tikslas yra įgyvendinti atrinktus dvišalius Lietuvos-Šveicarijos projektus ir suteikti finansavimą geriausiems dalyviams. Lietuvoje mažos ir vidutinės įmonės galės būti finansuojamos iki 75 proc., o mokslo ir studijų institucijos – iki 100 proc. tinkamų išlaidų. Paramą sėkmingiems projektams skirs dvi nacionalinės institucijos: Šveicarijos švietimo, mokslinių tyrimų ir inovacijų sekretoriatas (SERI) ir MITA Lietuvoje.

Bendrus Lietuvos-Šveicarijos projektus remiantis nacionalinėmis programoje EUREKA taisyklėmis gali vykdyti tiek įmonės, tiek universitetai, mokslinių tyrimų institutai, turintys kompetencijų ir žinių, kaip kurti naujus produktus, paslaugas ar technologijas.

Paraiškos pateikimas ir vertinimas susideda iš dviejų pakopų. Paraiškos pirmosios pakopos vertinimui yra teikiamos nuo š.m. gegužės 20 d. iki birželio 26 d. Informacija apie kvietimą ir pirmosios pakopos paraiškos formą skelbiama MITA svetainėje. Antrosios pakopos vertinimui yra pateikiama galutinė EUREKA paraiška.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai