Patogiausia tą padaryti – per Mano VMI, o instrukcijas rasite čia.
Norintys tęsti veiklą kitais metais, taip pat turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2024 m. liudijimai nėra pratęsiami. Iš viso 2024 m. su verslo liudijimais bent vieną dieną veiklą vykdė 101,3 tūkst. gyventojų. Palyginimui, 2023 m. – 99,7 tūkst. gyventojų, o 2022 m. – 93,8 tūkst.
„Populiariausios veiklos su verslo liudijimu ir šiemet nesikeitė“, – sako VMI viršininko pavaduotojas Martynas Endrijaitis. VMI atstovo teigimu TOP 3 populiariausios veiklos išliko kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, specialiųjų statybos darbų bei prekyba ne maisto produktais, o daugiausiai gyventojų verslo liudijimą įsigijo savo būsto nuomai.
7 dalykai, ko svarbu nepamiršti vykdant veiklą su verslo liudijimu:
- Apskaičiuotas pajamų mokesčio ir Sodros įmokų sumas sumokėti reikia prieš pradedant veiklą. Savarankiškai pasitikrinti mokėtiną GPM sumą galima su verslo liudijimų skaičiuokle. Pajamų mokesčio dydžius ir lengvatas nustato savivaldybės – juos galite rasti VMI svetainėje.
- Su verslo liudijimu privalu vesti pajamų ir išlaidų apskaitą, o tai daryti padeda nemokama VMI programa virtualius buhalteris i.APS
- Pasibaigus metams iki kitų metų gegužės 2 d. būtina pateikti metinę pajamų deklaraciją net ir tuo atveju, jei pajamų iš veiklos negavote.
- Jei iš veiklos su verslo liudijimu per metus gavote daugiau nei 45 tūkst. eurų, viršijanti dalis papildomai apmokestiname kaip pajamos iš individualios veiklos su pažyma.
- Paslaugas galite teikti tik įmonėms, kurių veikla nesutampa su turimu verslo liudijimu, o iš įmonių gautos pajamos negali viršyti 4,5 tūkst. eurų.
- Vykdant veiklą su verslo liudijimu galioja tam tikri apribojimai, todėl apie juos svarbu pasidomėti prieš pradedant veiklą. Visą informaciją rasite čia.
- Su verslo liudijimu galite nuomoti tik gyvenamosios paskirties būstus ir tik gyventojams tiesiogiai t. y. nesinaudojant nuomos tarpininkavimo ir/ar nuomos administravimo paslaugas teikiančių įmonių paslaugomis.