Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Smulkiojo ir vidutinio verslo įmonėms suteikta mikrokreditų už daugiau kaip 62 mln. Lt

Beveik 900 smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių pasinaudojo labai mažų paskolų (mikrokreditų) priemone. Vyriausybės skirti 28,8 mln. Lt per mikrokreditų teikimo laikotarpį buvo panaudoti daugiau nei du kartus – suteikta paskolų už daugiau kaip 62 mln. Lt. Mikrokreditai buvo teikiami 2006–2012 metais.
Pinigai
Pinigai / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

„Mikrokreditai sudarė galimybę skatinti verslumą savivaldybėse, kur egzistavo didelis nedarbo lygis, steigėsi mažai naujų įmonių, trūko lėšų vystyti veiklą. Alytaus, Marijampolės, Tauragės, Telšių ir Utenos apskričių savivaldybėse veikiančioms įmonėms teko daugiau kaip trečdalis lėšų“, – sako ūkio ministrė Birutė Vėsaitė.

Būtent Alytaus, Marijampolės, Tauragės, Telšių ir Utenos apskričių savivaldybių teritorijose veikiančioms smulkiojo ir vidutinio verslo įmonėms buvo taikytos palankesnės kreditavimo sąlygos. Anot UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) generalinio direktoriaus Audriaus Zabotkos, tai buvo viena pirmųjų finansų inžinerijos priemonių, tiesiogiai prisidėjusių prie užimtumo skatinimo plėtotinuose regioniniuose centruose.

„Buvome vos vienus metus veikianti įmonė, kurioje dirbo 4 darbuotojai. Du mikrokreditai davė žymų postūmį į priekį, įsigijome naujų įrenginių, sukūrėme 10 naujų darbo vietų. Dabar įmonėje dirba 30 darbuotojų“, – verslo plėtra džiaugiasi Alytuje veikiančios ir novatoriškus virtuvės baldus gaminančios įmonės „Arpolis“ direktorius Paulius Žemaitis.

Daugiausia mikrokreditų buvo išdalyta įmonėms, veikiančioms Vilniaus (11,96 mln. Lt), Panevėžio (7,29 mln. Lt) ir Šiaulių apskrityse (6,9 mln. Lt). Pagal įmonių veiklos sritis daugiausia – 25,6 mln. Lt – mikrokreditų buvo suteikta prekybos įmonėms, 22,6 mln. Lt – paslaugų įmonėms ir 13,9 mln. Lt – gamybos įmonėms.

Pasak ūkio ministrės, šios Vyriausybės vienas iš prioritetų – skatinti smulkųjį ir vidutinį verslą, daugiausia dėmesio skiriant regioninei plėtrai. „Matydami tokios priemonės efektyvumą ir naudą, planuojame sėkmingai panaudotas ir susigrąžintas lėšas toliau skirti smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimui“, – teigia ūkio ministrė B. Vėsaitė.

Galimybė teikti mikrokreditus atsirado pasibaigus PHARE negrąžintinos paramos programoms, skirtoms Lietuvos labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms finansuoti, ir paramos lėšas perėmus į valstybės biudžetą.

Mikrokreditai buvo pirmoji Lietuvoje finansų inžinerijos priemonė, kurią įgyvendino Ūkio ministerija. Visą mikrokreditavimo priemonę administravo INVEGA.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos