Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Smulkusis verslas nepaiso pandemijos ir planuoja plėtrą: jam suteikta 2 kartus daugiau paskolų

Šalies smulkiajam verslui paskolų, suteiktų pagal Užimtumo ir socialinių inovacijų (EaSI) programą, suma pirmąjį 2021 m. ketvirtį išaugo 2 kartus, palyginus su tuo pačiu ankstesnių metų laikotarpiu. „Swedbank“ duomenys rodo, kad bendra finansavimo suma pagal šią programą siekė apie 2,2 mln. eurų, iš kurių apie 350 tūkst. eurų sudarė lizingo sutartys. Prognozuojama, kad antrąjį šių metų ketvirtį finansavimas pagal šią programą bus dar spartesnis, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Grynieji eurai
Grynieji eurai / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

„Nuo šių metų pradžios stebime smarkiai išaugusį susidomėjimą šio tipo finansavimu, o įmonėms suteikta bendrų paskolų vertė per pirmąjį metų ketvirtį buvo didžiausia nuo programos pradžios 2018 m. Nors praėjusieji metai buvo paženklinti pandemijos, pastebime, kad į šiuos metus smulkios įmonės žvelgia optimistiškai ir ruošiasi veiklos apimčių didėjimui bei planuoja savo plėtrą“, – sako „Swedbank“ Finansavimo pardavimų palaikymo departamento direktorė Monika Cemnolonskienė.

Pasak jos, vienas iš pagrindinių EaSI programos pranašumų – norint gauti finansavimą nereikia jokio užstato, o Europos investicinio fondo teikiama garantija įmonėms nieko nekainuoja. Aktyviausiai dėl finansavimo pagal šią programą kreipiasi šalies ūkininkai.

„Per praėjusius metus ūkininkams buvo suteikta 49 proc. viso finansavimo, aktyviai jie skolinasi ir šįmet. Antroje vietoje yra prekybos įmonės, kurioms suteikiama apie 16 proc. visų paskolų, trečioje įvairias technines paslaugas teikiantys verslai, kuriems tenka 10 proc. viso finansavimo“, − komentuoja M.Cemnolonskienė.

„Swedbank“ duomenimis, vidutinė paskolos suma pagal EaSI programą sudaro apie 16 tūkst. eurų, lizingo sutarties vertė – apie 17 tūkst. eurų. Šįmet, skirtingai negu ankstesniais metais, įmonės dažniau skolinasi ilgesniam laikotarpiui – ilgalaikių paskolų dalis išaugo 26 proc. punktais, lyginant praėjusių ir šių metų pirmojo ketvirčio rezultatus.

Pasak M.Cemnolonskienės, tai rodo besikeičiančius smulkių įmonių poreikius. Jei praėjusiais metais joms reikėjo pinigų apyvartinėms lėšoms, tai šįmet jos dažniau ryžtasi investuoti į plėtrą, naujos įrangos ar technikos įsigijimą.

Dėl didesnio garantijos dydžio pagal EaSI COVID programą „Swedbank“ susitarė dar praėjusių metų pabaigoje. Bankas yra numatęs iš viso smulkioms įmonėms, kurios pateiks paraiškas iki šių metų birželio 30 d., paskolinti 12 mln. eurų.

„Pagal šią programą užtikrinamas garantijos dydis siekia iki 68,1 proc. banko paskoloms ir iki 65,26 proc. lizingo sutartims. Ši programa suteikia galimybę užsitikrinti ilgalaikį finansavimą įmonėms, neturinčioms ar negalinčioms įkeisti jokio turto“, − sako „Swedbank“ atstovė.

Nuo 2018 m. „Swedbank“ pagal EaSI programą yra suteikęs paskolų už 14,8 mln. eurų ir sudaręs lizingo sutarčių už 5,6 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais