„Teigiamai vertiname Lietuvos banko sprendimą ir džiaugiamės, kad mūsų pastangos apginti visų banko kreditorių teises prisidėjo ir leido nepadaryti didžiausios klaidos šioje sudėtingoje istorijoje – pasukti skirtingais lygių ir lygesniųjų keliais“, – sakė asociacijos vadovas Danas Arlauskas.
Pasak asociacijos vadovo, sprendimas skelbti bankroto procedūrą yra geresnis pasirinkimas nei anksčiau Vyriausybės siūlytas „gero“ ir „blogo“ banko variantas. Pradėjus bankroto procedūrą visi kreditoriai – ir neapdraustieji, gali dalyvauti priimant sprendimus dėl likusio banko turto paskirstymo, todėl tai suteikia galimybių ieškoti būdų sumažinti jų patiriamą žalą.
„Kol kas anksti spręsti, ar Vyriausybės atsisakymas dalyvauti nacionalizuoto banko gelbėjime yra tai, kas šiuo metu būtų geriausia Lietuvai – tai parodys ateitis. Kol kas aišku tiek, kad pasirinktas bankroto variantas bus ilgas kelias su daug galimų baigties scenarijų“, – pastebėjo D.Arlauskas.
Asociacija ir toliau yra pasiryžusi aktyviai bendradarbiauti su atsakingomis institucijomis ir siūlyti galimus variantus, kad būtų priimami visų nacionalizuoto banko klientų interesus tenkinantys sprendimai, turėsiantys mažiausias neigiamas pasekmes šalies ūkiui ir žmonėms.
„Tikimės, kad visi banko kreditoriai atgaus savo turtą ar bent įmanomai maksimalią dalį jo, todėl šiuo metu vienas svarbiausių uždavinių Lietuvos bankui ir Vyriausybei – surasti skaidrų ir kompetentingą bankroto administratorių“, – pabrėžė D.Arlauskas.
Pagal LR Įmonių bankroto įstatymą, bankroto administratorių kreditorių teikimu skiria teismas, nagrinėjantis iškeltą bankroto bylą.
Pasak asociacijos vadovo, kartu su „Snoro“ bankroto procedūra ir toliau bus reikalaujama atsakomybės bei žalos atlyginimo iš buvusių banko akcininkų, auditorių bei atsakingų priežiūros institucijų.