Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

„Snoro“ savininkas buvo priverstas parduoti „Spyker“ akcijas

Didžiausias „Snoro“ banko akcininkas Rusijos investuotojas Vladimiras Antonovas, valdantis 67,28 proc. banko akcijų, pardavė visas turėtas Nyderlandų sportinių automobilių gamintojos „Spyker“, kuri jau sumokėjo už Švedijos automobilių gamintoją „Saab“, akcijas.
„Spyker“
„Spyker“. / „Scanpix“ nuotr.

V.Antonovą atsisakyti turėtų 29,9 proc. „Spyker“ akcijų įpareigojo sutartis su buvusia „Saab“ savininke „General Motors“ (GM). Pagal ją verslininkas taip pat turėjo pasitraukti iš bendrovės valdybos pirmininko pareigų, rašo naujienų svetainė vz.lt, remdamasi agentūra „Bloomberg“.

Pasak šaltinių, GM „Saab“ perimančioje bendrovėje nenorėjo matyti Londone gyvenančio rusų verslininko dėl jo praeities. Rusų oligarchas Nyderlandų automobilių gamintojos akcijas valdė per banką „Snoras“ ir „RMC Convers Group Holding“.

„Saab“ pradavimo sandoris baigtas antradienį – „Spyker“ už „Saab“ sumokėjo 74 mln. JAV dolerių grynaisiais ir 326 mln. JAV dolerių – privilegijuotomis susijungusios bendrovės akcijomis. Naujoji bendrovė vadinsis „Saab Spyker Automobiles“.

V.Antonovas praėjusią savaitę teigė „Spyker“ suteikęs 25 mln. JAV dolerių (63,3 mln. litų) sumą, reikalingą užbaigti sandorį. JAV dienraščiui „New York Times“ jis teigė, kad amerikiečiams jis esą neįtikęs dėl savo tautybės. Interviu „Bloomberg“ V.Antonovas tikino pasamdęs tyrėjus, kurie pateiktų įrodymus, kad jo praeitis neturi kriminalinio šešėlio.

GM atsisakė „Saab“, „Pontiac“, „Saturn“ ir „Hummer“ automobilių markių ir nusprendė susitelkti ties pagrindinėmis keturiomis – „Chevrolet“, „Buick“, GMC ir „Cadillac“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos