„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Socialinių tinklų reakcija į susitarimą Graikijoje: tai yra perversmas

Pasirodžius žiniai apie susitarimą dėl Graikijos Briuselyje, socialiniai tinklai tiesiog pašėlo – Vokietija ir Europa sulaukia kritikos už itin griežtas finansinės paramos Graikijai sąlygas. Dominuoja įrašai su grotažyme #ThisIsACoup („Tai yra perversmas“ arba „Tai yra sėkmingas ėjimas prieš Graikiją“), rašo CNBC.
#ThisIsACoup
Graikijos pensininkai piktinasi nauju taupymo planu

Kaip jau rašėme, Graikijos premjeras Aleksis Cipras buvo priverstas sutikti ne tik su išlaidų karpymu ir mokesčių didinimu, bet ir valstybės turto už 50 mlrd. eurų privatizacija.

Euro zonos lyderių susitikimas truko 17 valandų, prieš tai 14 valandų posėdžiavo euro zonos ministrai. Pasiekus susitarimą su Graikija, socialiniuose tinkluose pradėjo plisti Vokietiją ir visą Europą kritikuojantys užrašai su grotažyme #ThisIsACoup („Tai yra perversmas“).

Manoma, kad pirmasis grotažymę panaudojo Sandro Maccarone, ispaniškai parašęs, kad euro grupės pasiūlymas yra perversmas prieš Graikijos žmones.

Grotažymė labai išpopuliarėjo ir dabar ją naudoja analitikai, komentatoriai ir ekonomistai, pavyzdžiui, Nobelio premijos laureatas Paulas Krugmanas, kuris yra aršus Europos Sąjungos taupymo politikos kritikas.

Graikija akivaizdžiai kapituliavo, tačiau Europos Komisijos prezidentas Jeanas-Claude'as Junkceris pabrėžė, kad tai buvo kompromisas – nusileisti teko abiem derybų pusėm.

„Nėra laimėtojų, nėra pralaimėtojų. Nemanau, kad graikai buvo pažeminti, o kitos Europos vyriausybės „neteko veido“. Tai yra tipinis Europos susitarimas“, – sakė jis.

Tūkstančiai socialinių tinklų vartotojų priekaištavo Vokietijai, dalis pasistengė kurdami montažus, kuriuose Europos Sąjunga vaizduojama su svastika.

Žinoma, atsirado ir nemažai Vokietijos – daugiausia Graikijai paskolinusios šalies – gynėjų.

Vokietijos idėja, su kuria teko sutikti Graikijai, buvo Graikijos turto už 50 mlrd. eurų privatizavimas. Tiesa, privatizacijos fondas bus sukurtas ne Liuksemburge, kaip norėjo Vokietija, o Atėnuose.

Graikijoje kai kurie žmonės taip pat pasiutę – referendume jie balsavo prieš taupymo priemones, o dabar taupys dar griežčiau nei būtų taupę tuo atveju, jeigu referendumas būtų neįvykęs.

Atėnų gatvėse galima rasti Vokietijos finansų ministro Wolfgando Schaeubles plakatų, kuriuose rašoma, kad ieškomas neonacių nusikaltėlis Schaeuble.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų