„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Socialiniuose tinkluose ekonomistai susipešė dėl laisvės nuo mokesčių

Laisvės nuo mokesčių diena sukėlė emocijų audrą tarp ekonomistų socialiniame tinkle „Facebook“. Kol Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) prezidentas Žilvinas Šilėnas kviečia gerbti mokesčių mokėtojus ir paminėti šią progą, ekonomistas Raimondas Kuodis pašiepia, kad tokios dienos minėjimas intelektu prilygsta virvės traukimui ir vertina, kad pagal biudžeto dydį švęsti turėjome balandžio pradžioje.
 Laisvės nuo mokesčių dienos minėjimas
Laisvės nuo mokesčių dienos minėjimas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

LLRI įvertino, kad laisvės nuo mokesčių diena šiemet atėjo 5 dienomis vėliau nei pernai – gegužės 23 d. Tuo pačiu LLRI vertina, kad už vidutinį atlyginimą dirbančiam asmeniui laisvė nuo mokesčių ateis gerokai vėliau – liepos 17 d.

Savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ Ž.Šilėnas pakvietė paminėti mokesčių mokėtojus geruoju ir padėkoti jiems už valstybės išlaikymą.

„Atsiminkite – mokesčių mokėtojai, o ne valdžia, ne politikai, ir ne biurokratai, yra tikrieji valstybės šeimininkai“, – teigia Ž.Šilėnas.

Tačiau kitokios nuomonės laikosi ekonomistas R.Kuodis – savo paskyroje jis pašiepia šią dieną mininčius ir vertina, kad biudžeto dydis pagal procentinę dalį nuo BVP reikštų, kad minėti šią dieną reikėtų balandžio pradžioje.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslo instituto (VU TSPMI) dėstytojas Mažvydas Jastramskis laisvės nuo mokesčių dieną vadina dešiniuoju populizmu.

Į diskusiją įsitraukė net ir grupė „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“ su argumentais, kad ne darbdaviai moka mokesčius, o produktai ir paslaugos.

O Liberalų sąjūdis ir partijos pirmininkas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius šios dienos proga Vinco Kudirkos aikštėje prie Vyriausybės rūmų atidengs paminklą, skirtą Vyriausybės neveiklumui mažinant mokesčių naštą Lietuvoje.

Suskaičiavo 4243 eurus per metus

Vienam gyventojui Lietuvoje šiemet teks apie 4243 eurus mokesčių, o iš viso šalies gyventojai sumokės 12 mlrd. eurų mokesčių ir įmokų, suskaičiavo LLRI.

LLRi vertina, kad vidutinį atlyginimą uždirbantis lietuvis mokesčiams sumoka daugiau nei maistui, būstui ir drabužiams kartu sudėjus.

Šios simbolinės dienos tikslas yra atkreipti dėmesį į tai, kad valdžia surenka ir išleidžia vis daugiau, o ar gauname vis geresnės kokybės paslaugas? Tokia abejonė kyla ne vienam mokesčių mokėtojui“, – pranešime teigia Ž.Šilėnas ir nepastebi jokių tendencijų, kad mokesčių mokėtojai ateityje galėtų lengviau atsikvėpti.

Į diskusiją įsitraukė ir Lietuvos laisvės sąjungos pirmininkas Artūras Zuokas, išplatinęs pranešimą, kuriame tikina, kad skaidriau ir efektyviau panaudoti mokesčiai leistų sumažinti emigracijos problemą.

„Ir į emigracijos problemą reiktų pagaliau pažiūrėti iš realybės pusės – žmonės iš šalies išvyksta todėl, kad ieško būdų, kaip uždirbti daugiau, o ne dėl trūkstamo tautinio kostiumo“, – teigia A.Zuokas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs