Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisas įregistravęs Valerijus Simulikas sako, kad jos leis įdarbinti daugiau žmonių, norinčių ir galinčių dirbti ne visą darbo dieną.
„Tokia pataisa leistų darbdaviams lanksčiau į darbą priimti žmones, kurių įdarbinimui trukdo „Sodros“ grindys“, – įsitikinęs parlamentaras.
Dabar yra penkios „Sodros“ „grindų“ išimtys, tačiau nėra duomenų, kokiam skaičiui žmonių jos taikomos. Seime taip pat jau įregistruotas pluoštas pataisų – jomis siūloma netaikyti „Sodros“ „grindų“ ir kitų darbuotojų grupėms, pavyzdžiui, neįgaliesiems, dirbantiems trumpiau pagal pareigybes, ne pelno siekiančių organizacijų darbuotojams.
Dabar „grindys“ nenustatomos darbuotojams, kurie apdrausti pas kitą darbdavį, gauna senatvės ar netekto darbingumo pensijas, yra jaunesni negu 24 metų, dirba pagal darbo sutartį pelno nesiekiančioje organizacijoje arba augina neįgalų vaiką iki 18 metų.
„Sodros“ įmokų „grindys“, skaičiuojamos nuo 400 eurų (minimalios mėnesio algos) įvestos, siekiant sumažinti šešėlinį darbo užmokestį ir užtikrinti didesnes socialines garantijas.
„Sodros“ vadovo patarėja Julita Varanauskienė anksčiau teigė, kad „grindys“ duoda teigiamą efektą – sumažėjo žmonių, kurie neuždirba minimalios algos ir neužsitikrina visų socialinių garantijų. Anot jos, dėl to pernai gruodį ir šiemet sausį darbo galėjo netekti apie 3 tūkst. žmonių, uždirbusių mažiau negu minimalią algą.
„Sodros“ duomenimis, šiemet sausį mažesnę nei minimalią algą gavo 131 tūkst. dirbančiųjų, iš jų 73 tūkst. pritaikytos „grindys“. Tuo metu 58 tūkst. žmonių buvo taikomos išimtys, iš jų daugiausiai – pensininkai ir jaunimas.