„Saxo Bank“ taip pat neatmeta galimybės, jog naftos kainos pašoks iki 90 JAV dolerių už barelį.
Jau 17 metų „Saxo Bank“ kasmet skelbiamose „šokiruojančiose prognozėse“ investuotojų dėmesys atkreipiamas ne į pagrindines tendencijas, nors į jas, be jokios abejonės, atsižvelgiama, bet į mažai tikėtinus įvykius (vadinamąsias baltas varnas), kurie visgi gali gerokai pakeisti padėtį pasaulyje, jeigu taps tikrove.
Bankas tradiciškai pabrėžia, kad jo parengtos „šokiruojančios prognozės“ nėra jo numatomas pagrindinis įvykių scenarijus ar oficialios prognozės, tačiau bet kuris iš šių įvykių, jeigu jis įvyktų, padarytų nemažą poveikį finansų rinkai ar pasaulio politikai.
Bankas išrenka dešimt labiausiai ginčytinų ir tarpusavyje nesusijusių idėjų, iš kurių bet kuri investicijų pasaulį gali apversti aukštyn kojom.
Štai viena iš šių prognozių.
Azija sukurs naują atsargų valiutą
Siekdamos pašalinti JAV dolerį iš regioninės prekybos, Azijos šalys sukurs naują atsargų valiutą, kurią rems Azijos infrastruktūros investicijų bankas (AIIB).
Naujoji Azijos valiuta, kuri, „Saxo Bank“ nuomone, galėtų būti pavadinta „Azijos skolinimosi teise“ (angl. Asian Drawing Right, arba ADR) taps vienu brangiausių pasaulyje valiutos vienetų, nes jos kursas sudarys 2 JAV dolerius.
Regiono šalys sudarys daugiašalį susitarimą, pagal kurį regioninėje prekyboje būtų pereita išimtinai prie ADR. Rusija ir OPEC šalys, stambūs naftos eksportuotojai, prisijungs prie tokios prekybos, nes supranta, jog yra vis labiau priklausomos nuo Azijos rinkos.
Dėl to, kad didelė dalis tarptautinės prekybos bus pradėta vykdyti ne JAV doleriais, o kita valiuta, dar labiau sumažės JAV grynųjų pinigų įplaukos, kurios yra būtinos abiejų deficitų – ir prekybos, ir biudžeto – finansavimui.
Vos per kelis mėnesius JAV doleris nusilps 20 proc. ADR atžvilgiu ir 30 proc. aukso atžvilgiu, taigi šio metalo neatidėliotinų sandorių kaina 2020 metais pakils gerokai virš 2 tūkst. JAV dolerių už unciją ribos.