„Saxo Bank“ taip pat neatmeta galimybės, jog naftos kainos pašoks iki 90 JAV dolerių už barelį.
Jau 17 metų „Saxo Bank“ kasmet skelbiamose „šokiruojančiose prognozėse“ investuotojų dėmesys atkreipiamas ne į pagrindines tendencijas, nors į jas, be jokios abejonės, atsižvelgiama, bet į mažai tikėtinus įvykius (vadinamąsias baltas varnas), kurie visgi gali gerokai pakeisti padėtį pasaulyje, jeigu taps tikrove.
Bankas tradiciškai pabrėžia, kad jo parengtos „šokiruojančios prognozės“ nėra jo numatomas pagrindinis įvykių scenarijus ar oficialios prognozės, tačiau bet kuris iš šių įvykių, jeigu jis įvyktų, padarytų nemažą poveikį finansų rinkai ar pasaulio politikai.
Bankas išrenka dešimt labiausiai ginčytinų ir tarpusavyje nesusijusių idėjų, iš kurių bet kuri investicijų pasaulį gali apversti aukštyn kojom.
Štai viena iš šių prognozių.
Naujas D.Trumpo mokestis „Pirmiausia Amerika“
Vašingtonui ir Pekinui suderinus vadinamąjį pirmojo etapo prekybos susitarimą, 2020 metų pradžioje padėtis prekybos „fronte“ bus gana stabili.
Tačiau labai greitai paaiškės, kad JAV prekybos su Kinija deficitas nemažėja, nes Kinija nebegali didinti JAV perkamų žemės ūkio produktų kiekių.
Tai pakenks JAV prezidento Donaldo Trumpo populiarumui.
Matydamas apklausų rezultatus, kurie jam pranašauja triuškinamą pralaimėjimą per rinkimus, D.Trumpas praras kantrybę ir jo administracija, pasisėmusi įkvėpimo iš protekcionistinio šūkio „Pirmiausia Amerika“, iškels naują idėją ir įves bendrą mokestį visoms užsienyje pagamintoms prekėms.
„Dėl to verslo apmokestinimo sistema Jungtinėse Valstijose bus visiškai pertvarkyta, kad būtų teikiamas pranašumas vidaus gamybai pagal neva „sąžiningos ir laisvos prekybos“ principus. Bus panaikinti visi galiojantys muitai, vietoj kurių bus įvestas fiksuotas 25 proc. pridėtinės vertės mokestis (PVM) visoms bendrosioms įplaukoms JAV rinkoje, kurios bus gaunamos parduodant užsienyje pagamintas prekes“, – pažymima „Saxo Bank“ prognozėje.
Prekybos partneriai ims karštai prieštarauti šiam mokesčiui, kuris iš esmės yra kitaip pavadinti senieji muitai, tačiau administracija atsikirs, jog užsienio bendrovėms niekas netrukdo perkelti gamybą į Jungtines Valstijas ir išvengti mokesčio.
Esant tokioms sąlygoms, JAV korporacijos stengsis, jei tik įmanoma, perkelti gamybą į Jungtines Valstijas ir išvengti mokestinės „bausmės“.
Dėl to JAV darbo rinkoje 2020 metais dar padidės darbo jėgos pasiūlos deficitas, infliacija pakils iki 5 proc., o dešimties metų trukmės JAV vyriausybės obligacijų pajamingumas pašoks iki 6 procentų.