„Arenas visas pastatėme, prekybos centrus irgi, NT rinka merdi. Manau, artimiausius porą trejetą metų neįvyks didelių permainų. Potencialūs vartotojai Lietuvą palieka, emigruoja ir čia atveža vis mažiau užsienyje sukauptų pinigų. Šitas procesas dar stiprės ir pinigų rinkoje nebus“, – sakė D.Gesevičius.
Anot jo, statyba visada yra kitų verslų tarnaitė, priklausoma nuo jų poreikių. Bendrovė viltis deda į pramonės statybą, bet, pasak D.Gesevičiaus, ji irgi vangiai juda, todėl didelėms statybos įmonėms bus sunku išgyventi.
„Nebent Vyriausybė susitartų dėl atominės elektrinės statybos – į tai dedame labai daug vilčių, bet klausimų čia kol kas daugiau nei atsakymų. Jei atominės nebus – laukia liūdnas scenarijus. Renovacija statybų sektoriaus neišgelbės. Ne tik dėl to, kad procesas stringa. Juk statybų sektoriaus dydis yra apie 5,6 mlrd. litų. Net jei į atnaujinimo programą bus įmesta 1,5 mlrd. kitų, to nepakaks. Be to, renovacija yra mažų įmonių sektorius“, – sakė D.Gesevičius.
Anot jo, lieka du variantai – arba plėstis į užsienio rinkas, arba susitraukti vietinėje rinkoje. Bendrovė renkasi paslaugų eksportą, bet kol kas neatskleidžia, kokiose rinkose mėgina įleisti šaknis.
Lietuvos Vyriausybė tikisi, kad nauja atominė elektrinė Visagine bus pastatyta iki 2020 metų. Projekte dalyvauti pakviesta Japonijos ir JAV korporacija „Hitachi-GE Nuclear Energy“, prisidėti turėtų trijų Baltijos šalių ir Lenkijos energetikos įmonės.