„Threads“ yra platformos „Instagram“ atšaka ir yra skirta konkuruoti su socialiniu tinklu „X“, anksčiau žinomu kaip „Twitter“, po to, kai Elonui Muskui (Ilonui Maskui) pernai įsigijus šią platformą, ją paliko daug naudotojų ir reklamos užsakovų.
„Šiandien atidarome „Threads“ daugiau Europos šalių. Sveiki atvykę“, – parašė M. Zuckerbergas platformoje „Threads“.
Anksčiau šiais metais „Threads“ pradėjo veikti 100 šalių, bet ne ES. Klausiami, kodėl buvo atidėtas socialinio tinklo atėjimas į Europą, „Meta“ atstovai minėjo reguliavimo aiškumą.
„Meta“ jau ne kartą yra patekusi į ES reguliavimo institucijų akiratį, ypač dėl susirūpinimo, kaip ji naudoja žmonių duomenis labai tikslingai reklamai teikti.
Siekdama pažaboti didžiąsias technologijų bendroves, Europos Sąjunga sustiprino savo teisinį arsenalą ir, be kita ko, nustatė griežtesnes taisykles, kuriomis siekiama apsaugoti europiečius internete ir skatinti konkurenciją šiame sektoriuje, kuriame dominuoja JAV milžinės.
Vos per savaitę nuo „Threads“ pasaulinio debiuto, kuriame ES nedalyvavo, prie platformos prisijungė daugiau nei 100 mln. žmonių.
„Meta“ teigia, kad dabar ES naudotojai gali susikurti „Threads“ profilį, susietą su jų „Instagram“ paskyra, tačiau, bendrovei siekiant laikytis ES taisyklių, jie taip pat gali naudotis programėle be profilio ir naršyti, dalytis ar net pranešti apie turinį.
Visgi naudotojai negalės, pavyzdžiui, skelbti įrašų platformoje „Threads“, neprisijungę prie „Instagram“.
„Instagram“ visame pasaulyje turi apie du milijardus naudotojų.
„Threads“ teigia, kad platforma po paleidimo buvo papildyta naujomis funkcijomis, pavyzdžiui, galimybe redaguoti įrašą, atlikti paiešką pagal raktinius žodžius ir žymėti temas.