„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Sukčiai viliojo patraukliu finansiniu pasiūlymu: melas išaiškėjo dėl vienos neapdairios klaidos

Sukčiai nuolat ieško įvairių būdų, kaip patekti į gyventojų piniginę ir išvilioti pinigus. Pastarosiomis savaitėmis buvo fiksuoti atvejai, kai sukčiai telefonu gyventojams siūlė pasirašyti terminuoto indėlio sutartis, žadėdami labai geras palūkanas, rašoma „Lietuvos draudimas“ pranešime spaudai.
Žygimantas Gedvila/BNS nuotr. Eurai
Žygimantas Gedvila/BNS nuotr. Eurai

Visgi viena detalė sukčiams sutrukdė įgyvendinti savo ketinimus – padėti indėlį jie siūlė tokios finansinės paslaugos iš viso neteikiančioje draudimo bendrovėje „Lietuvos draudimas“.

Bendrovės saugumo ekspertai sako, jog tai yra klasikinis sukčiavimo pavyzdys, kai gyventojams asmeniškai yra pateikiamas neva išskirtinis ir finansiškai labai naudingas pasiūlymas.

„Pateikdami pasiūlymą sukčiai neretai prisidengia egzistuojančių bendrovių pavadinimais, gali nurodyti jose iš tiesų dirbančių darbuotojų pavardes. Taip sukuriamas patikimumo įspūdis, ir jei žmogus nenutraukia kontakto, sukčiai naudoja kitus psichologinio paveikumo svertus. Pavyzdžiui, kad pasiūlymas yra skirtas tik mažai daliai lojalių klientų, ir žmogus yra tas atrinktasis. Taip pat, kad pasiūlymas galioja ribotą laiką, tad norint juo pasinaudoti būtina nedelsti ir imtis veiksmų“, − sako Andrejus Mochovas, „Lietuvos draudimo“ kibernetinės saugos vadovas Baltijos šalims.

Saugumo eksperto teigimu, sukčiai suklydo, gyventojams indėlių sutartis siūlydami pasirašyti draudimo bendrovėje, kuri tokių paslaugų iš viso neteikia. Susidomėjusių klientų kreipiniai į bendrovę dėl neva itin pelningo indėlio pasiūlymo ir padėjo išsiaiškinti sukčių užmačias.

„Įspėjame gyventojus išlikti budriais ir kritiškai vertinti visus anonimiškai pateikiamus patrauklius finansinius pasiūlymus, ypač, kai žadamos labai aukštos palūkanos, greitas pelno prieaugis ar kitoks finansinio turto padidėjimas. Tokiais atvejais tai, kas patraukia gyventojų dėmesį, išduoda ir pačius sukčius – pasiūlymai būna per daug geri, kad būtų tikri“, − komentuoja A.Mochovas.

Saugumo ekspertas pabrėžia, kad bendrovė „Lietuvos draudimas“ neturi nieko bendro su šiais sukčių pasiūlymais. Klientams patariama prieš atliekant bet kokią finansinę operaciją įsitikinti jos tikslingumu, o iškilus bent menkiausioms dvejonėms kreiptis į tą bendrovę, kurios vardu pateiktas pasiūlymas. Tai daryti būtina oficialiai nurodytais bendrovės kontaktais.

„Kilus bet kokiems įtarimams, kad galėjote pervesti pinigus sukčiams arba tretieji asmenys galėjo gauti asmeninės interneto banko prieigos duomenis, būtina nedelsiant kreiptis į savo banką. Apie sukčiavimo atvejus taip pat būtina pranešti policijai, siekiant užkirsti kelią panašiems sukčių veiksmams ateityje“, − sako ekspertas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs