Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Sunkiausius kalėdinius krepšius iš Lietuvos išsivežė kinai

Turistai iš šalių, nepriklausančių Europos Sąjungai (ES), gruodį Lietuvoje išleido gerokai daugiau pinigų nei 2012-aisiais per tą patį laikotarpį. Tai rodo mokesčius padedančios susigrąžinti bendrovės „Global Blue Lietuva“ duomenys. Daugiausia mūsų šalyje gruodį išleido kinai. Vienas turistas iš Kinijos įsigijo prekių vidutiniškai daugiau kaip už 2000 litų.
Kalėdų dovanos
Kalėdų dovanos / 123rf nuotr.

Gruodį į Lietuvą atvykę turistai iš Rusijos ir Kinijos išleido maždaug dvigubai daugiau nei pernai, iš Ukrainos, Izraelio ir Azerbaidžano – maždaug trigubai.

Pasak bendrovės „Global Blue Lietuva“ direktoriaus Deniso Grinevičiaus, iš viso daugiausiai prekių nusiperka ir vėliau susigrąžina sumokėtą pridėtinės vertės mokestį (PVM) kaimyninių ES nepriklausančių šalių gyventojai.

„Aktyviausiai ta paslauga naudojasi mūsų kaimynai – baltarusiai, rusai, ukrainiečiai. Tas sąrašas – labai didelis, bet, palyginti su tomis trimis šalimis, kitų šalių nėra tiek daug. Tiesiog rusų labiausiai padaugėjo per šventes“, – sako D.Grinevičius.

Turistas iš Baltarusijos gruodį Lietuvoje nusipirko prekių vidutiniškai daugiau kaip už 500 litų, iš Rusijos – daugiau kaip už 700 litų, iš Ukrainos – daugiau kaip už 800 litų

Paklaustas, kaip turistams galima susigrąžinti PVM, „Global Blue Lietuva“ direktorius aiškina, kad yra Vyriausybės nutarimas dėl PVM grąžinimo už ES teritorijoje įsigytas ir už ES ribų išvežtas prekes, kuris nusako, kad pirkėjas, iš vieno prekybininko nusipirkęs prekių daugiau negu už 200 litų per vieną dieną ir išvežęs tas prekes per tris mėnesius, turi teisę susigrąžinti PVM.

„Pirkėjas išveža prekes, gauna muitinės pažymą apie tai, kad prekės tikrai yra išvežtos, tada jis kreipiasi ir susigrąžina tą PVM“, – teigia D. Grinevičius.

Anot „Global Blue Lietuva“ direktoriaus, muitininkai, kurie dirba pasienyje, prieš išvežant prekes, patikrina, ar jos tikrai nenaudotos, tik tada išduoda pažymą.

„Jei pirkėjas apsipirko Lietuvoje, bet išvažiuoja pro kitą šalį, t. y. jo paskutinioji ES šalis nėra Lietuva, bet Latvija, Lenkija, tai patvirtina tos šalies muitininkai“, – sako D.Grinevičius.

Vidutinis turistas iš Baltarusijos gruodį Lietuvoje nusipirko prekių vidutiniškai daugiau kaip už 500 litų, iš Rusijos – daugiau kaip už 700 litų, iš Ukrainos – daugiau kaip už 800 litų.

Sunkiausius krepšius iš Lietuvos išsivežė kinai: Lietuvoje vienas turistas iš Kinijos įsigijo prekių vidutiniškai daugiau kaip už 2000 litų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos