„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Šveicarijoje bus teisiami keturi „Gazprombank“ filialo vadovai

Keturi „Gazprombank“ filialo Šveicarijoje vadovai kitą savaitę stos prieš teismą, kadangi neatliko deramo tyrimo dėl lėšų, pervestų į artimo Rusijos prezidento Vladimiro Putino patikėtinio sąskaitas, kilmės.
Rusijos bankas "Gazprombank"
Rusijos bankas "Gazprombank" / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Sąskaitos priklausė violončelininkui Sergejui Rolduginui, pramintam „Putino tarpininku“.

S.Rolduginas jau daugiau nei keturis dešimtmečius yra laikomas artimu V.Putino draugu ir yra vienos iš Rusijos lyderio dukterų krikštatėvis.

Keturi „Gazprombank“ vadovai – trys Rusijos ir vienas Šveicarijos pilietis – kaltinami neatlikę deramų patikrinimų, nepaisant „objektyvių“ priežasčių, dėl kurių turėjo būti atkreiptas dėmesys į pinigų judėjimą, teigiama kaltinamajame akte, su kuriuo ketvirtadienį susipažino naujienų agentūra AFP.

Teismo procesas Ciuriche prasidės kovo 8 dieną.

Prokurorai siekia septynių mėnesių laisvės atėmimo bausmės.

Minėti asmenys kaltinami tuo, kad 2014–2016 metais atidarė ir tvarkė sąskaitas, per kurias judėjo milijonai, ypač dividendų mokėjimai iš didelės agentūros, teikiančios su reklama susijusias paslaugas Rusijos ir Rytų Europos žiniasklaidai, nepatikrinus, kad lėšų gavėjas buvo S. Rolduginas.

Šveicarijos kaltinamajame akte Rusijos lyderis minimas vardu: „Gerai žinoma, kad Rusijos prezidentas V.Putinas oficialiai deklaravo tik apie 100 tūkst. Šveicarijos frankų pajamų ir nėra laikytinas pasiturinčiu, tačiau realiai jis turi milžinišką turtą, kurį valdo jam artimi žmonės.“

Pasak kaltinimo, „netikėtina“, jog S.Rolduginas teisėtai gavo tokias lėšas „už pajamas iš violončelininko ir muzikos vadovo veiklų“.

Kaltinamajame akte nurodytas ilgas sąrašas aplinkybių, kurios turėjo paskatinti bankininkus imtis veiksmų pagal kovos su pinigų plovimu taisykles.

Taip pat minima, kad S. Rolduginas interviu „The New York Times“ pareiškė, jog nėra verslininkas, sakydamas: „Aš neturiu milijonų“.

„Šis reikalas susijęs su turtu, kurio bendra vertė yra maždaug 50 mln. frankų“ (53 mln. JAV dolerių), rašoma laikraštyje „Tribune de Geneve“, priklausančiame spaudos grupei „Tamedia“, valdomai Tarptautiniam tiriamosios žurnalistikos konsorciumo (ICIJ).

2016 metais konsorciumas paskelbė vadinamuosius „Panamos popierius“, kurie atskleidė sąskaitų egzistavimo faktą.

Šveicarijos finansų rinkų reguliavimo institucija „Finma“ pradėjo tyrimą ir aštriai kritikavo „Gazprombank Switzerland“ privačių sąskaitų tvarkymo praktiką, o 2018 metais uždraudė bankui priimti naujus privačius klientus.

Praėjusiais metais Rusijai pradėjus plataus masto invaziją į Ukrainą, bankui uždrausta veikti Šveicarijoje.

„Gazprombank“ yra Rusijos gamtinių dujų milžinės „Gazprom“ finansų padalinys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs