Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Sveikatos stiprinimo fondas prioritetą kitąmet skirs psichikos sveikatai, nėščiosioms

Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondas (VVSSF) prioritetą kitąmet skirs psichikos sveikatai, nėščiosioms, antradienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).
BNS nuotr.
Nėščioji

Fondo patvirtintose prioritetinėse srityse dėmesys taip pat bus skiriamas priklausomybių prevencijai, didesnės rizikos grupių gyventojų sveikatai ir kitoms visuomenės sveikatos sritims.

Fondo lėšomis finansuojamos veiklos ir priemonės bus nukreiptos į sveikos gyvensenos skatinimą ir visuomenės psichikos sveikatos stiprinimą. Finansavimas bus skirtas prevenciniams projektams, moksliniams tyrimams ir socialinėms informacinėms kampanijoms.

Kitąmet prevenciniams projektams, socialinėms informacinėms kampanijoms, moksliniams tyrimų projektams finansuoti skiriama 3 mln. 92 tūkst. eurų.

„Fondo finansuojamų projektų tikslas yra formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius ir keisti sveikatai žalingą elgseną. Projektų veiklos ir priemonės bus pritaikytos pasirinktų tikslinių grupių poreikiams, taip pat jos turės būti ilgalaikės, pagrįstos mokslo įrodymais ar užsienio šalių gerąja praktika“, – pranešime cituojamas SAM Visuomenės sveikatos departamento direktorius Audrius Ščeponavičius.

Anot pranešimo, teikti paraiškas projektų įgyvendinimui nevyriausybinės organizacijos, biudžetinės ir viešosios įstaigos, mokslo ir studijų institucijos ir kiti galimi pareiškėjai bus pakviesti kitų metų sausio pradžioje.

Sveikos gyvensenos skatinimo prioriteto priemonės kitąmet bus nukreiptos į neįgaliųjų asmenų ir senjorų fizinės ir psichinės sveikatos stiprinimą, vyresnio amžiaus žmonių ir vaikų traumų prevenciją, žindymo skatinimo iniciatyvas, onkologinių pacientų sveikatos stiprinimą, skiepijimų aktyvumo skatinimą, taip pat mokslinių tyrimų priemones.

Visuomenės psichikos sveikatos stiprinimo prioriteto priemonėmis bus siekiama mažinti vyresnio amžiaus žmonių vienišumą ir gerinti jų psichologinę savijautą, mažinti priklausomybę nuo ekranų, interneto ir kompiuterinių žaidimų, padėti demencija sergančių pacientų artimiesiems, mažinti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą, geriau rūpintis nėščiosiomis, gimdyvėmis ir mamomis.

Kitąmet taip pat planuojama tęsti socialines informacines kampanijas „Rinkis gyvenimą“, „Žvelk giliau“ ir „Tu esi“, bendradarbiaujant su nacionaline ir regionine žiniasklaida.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?