1989 metų svajonė susidūrė su sekinančia 2019 metų realybe. Vos tik išpakuotiems batams buvo rekomenduotas atnaujinimas, kuris ir sugadino dalį batų negrįžtamai.
Tai yra siurrealu, – komentavo vyras, negalintis užsirišti savo batų.
Ir šis atvejis puikiai iliustruoja riziką įvairiems daiktams: kai kažką prijungi prie interneto, iš tiesų nustoji tą daiktą kontroliuoti.
Mike'as, sportinių batelių kolekcininkas Virdžinijoje, pasakojo, kad jo batai nebegali būti naudojami kaip batai. „Android“ pasiūlytas atnaujinimas sugadino batraiščių mechanizmą taip, kad jų nebegalima surišti net mechaniniu būdu.
„Tai yra siurrealu“, – komentavo vyras.
„Nike“ tvirtina, kad ši problema paveikė nedidelį klientų ratą.
Per programėlę užrišami batai nėra pirmasis išmanus daiktas, pavirtęs kvailyste. Pavyzdžiui, po atnaujinimo sausį veikti nustojo „Nest“ termostatai ir sausį daugybė žmonių tiesiog šalo namuose. „Tesla“ po vieno atnaujinimų tiesiog nenorėjo važiuoti toliau.
Žinoma, nepaisant tokių „kliurkų“, ir toliau vis daugiau daiktų yra prijungiama prie interneto. Galimybė prisijungti jau yra standartas automobiliuose, garsiakalbiuose, termostatuose ir net durų skambučiuose. Prognozuojama, kad prie interneto prijungtų daiktų 2020 metais pasaulyje jau bus 19 mlrd. – triskart daugiau nei 2016 metais.
Rizikų čia yra daug, kalbant apie privatumą ir saugumą, taip pat ir apie sveiką protą ir pinigus.
„Nike“ tvirtina, kad batus jau pataisė. Tačiau, kaip tvirtina straipsnio autorius, daikto prijungimas prie interneto iš esmės yra kompanijos būdas išlikti jūsų gyvenime.