„Galima užtikrinti, kad atsiskaitymas laikrodžiais tikrai yra saugus. Laikrodžiai yra aprūpinti vadinamuoju NFC (Near field communication – BNS) lustu, kurį turi kortelės. Jis būtent užtikrina tą „susišnekėjimą“ tarp kortelės ir skaitytuvo, tarp laikrodžio ir skaitytuvo, tarp telefono ir skaitytuvo“, – antradienį žurnalistams sakė „Swedbank“ klientų aptarnavimo tarnybos vadovė Jūratė Gumuliauskienė.
„Taip pat norime pabrėžti, kad laikrodyje nesaugoma jokia kortelės informacija ir ji nesaugoma pardavėjui, ji ir lieka pas klientą“, – teigė ji.
Pasak J.Gumuliauskienės, pametus laikrodį taip pat problemų nekiltų – nuėmus jį nuo rankos, atsiskaitymai tampa nebeįmanomi nesuvedus kodo.
„Nuėmus laikrodį nuo rankos, laikrodis jau nejaučia savininko pulso ir nesuvedus tam tikro PIN kodo atsiskaitymas negali vykti“, – teigė J.Gumuliauskienė.
Atsiskaitymai bus įmanomi naudojantis išmaniaisiais „Garmin“ bei „Fitbit“ laikrodžiais. Tam reikia susieti „Swedbank“ kortelę su „Garmin Connect Mobile“ ar „Fitbit“ programėle bei aktyvuoti atsiskaitymo funkciją. Laikrodžiu tereikės priliesti bekontakčio atsiskaitymo terminalą.
Atsiskaitymams išmaniuoju laikrodžiu galios tie patys dienos ir sumos limitai, kurie galioja mokėjimo kortelei priklausomai nuo jos tipo.
„Swedbank“ yra pirmasis bankas Lietuvoje, įdiegęs tokius atsiskaitymus.