Tailandas praėjusiais metais fiksavo prasčiausius rezultatus nuo 1997 metų Azijos finansų krizės, o ekonomika susitraukė 6,1 procento.
Šalies Nacionalinės ekonominės ir socialinės plėtros tarybos biuras pranešė, kad bendrasis vidaus produktas (BVP) trečiąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, sumenko 0,3 proc. dėl COVID-19 apribojimų padarinių.
„Protrūkio kontrolės priemonės paveikė ekonominę veiklą“, – pirmadienį per spaudos konferenciją sakė tarnybos generalinis sekretorius Danucha Pichayananas.
Šių metų balandį kilus koronaviruso protrūkiui, išplito lengvai užkrečiama delta atmaina, dėl kurio vėl buvo nustatyti griežti apribojimai paslaugų ir restoranų sektoriui.
Tarnybos duomenimis, maitinimo paslaugų ir apgyvendinimo sektorius liepos–rugsėjo mėnesiais susitraukė 18,6 proc. dėl „sumažėjusio vidaus turizmo ir namų ūkių išlaidų“.
Bankoke – pagrindiniame deltos atmainos židinyje – apribojimai ėmė švelnėti tik pastarosiomis savaitėmis, vyriausybei leidus vėl atidaryti tam tikrus restoranus ir tiekti alkoholį.
Sušvelninus COVID-19 apribojimus ir laipsniškai atsiveriant pasiskiepijusiems turistams iš užsienio nuo lapkričio 1 dienos, ekonomistai tikisi šiemet 1,2 proc. siekiančio BVP augimo.
Šalis taip pat tikisi, kad kitais metais sugrįš 5 mln. turistų, o tai atneš iki 440 mlrd. batų (13,4 mlrd. JAV dolerių) pajamų.
Danucha Pichayananas teigė, kad 2022 metais prognozuojamas nuo 3,5 iki 4,5 proc. augimas.
Visgi Kinija, iš kurios prieš pandemiją atvykdavo dauguma keliautojų iš užsienio, vis dar riboja turistų srautus, taigi turizmo pramonė vargu ar visiškai atsigaus anksčiau 2024-ųjų, teigia ekspertai.
Tailande iki šiol užregistruota daugiau nei 2 mln. koronaviruso atvejų ir daugiau nei 20 tūkst. mirčių.