Jo teigimu, galimybių studija, kurią tikimasi parengti iki lapkričio pabaigos, nustatys, kokia kryptimi Lietuvos įmonė galėtų toliau vystyti puslaidininkių lustų gamybą.
„Puslaidininkių pramonė yra labai plati sritis – visame pasaulyje tai yra daugiau nei 500 mlrd. eurų (pajamų – BNS). „Teltonika“ negali visko aprėpti. Taigi pirmaisiais metais mes pabandėme atlikti galimybių studiją, kokia kryptis ir kokia produkcija labiau tinka įmonei. Mes turime suprasti dabartinę „Teltonikos“ padėtį, kad žinotume, koks kelias jiems yra tinkamiausias žengiant į puslaidininkių verslą, taip pat įvertinti jų galimybes veikti čia bei aplink aplink ir visoje Europoje esančiose rinkose“, – BNS trečiadienį sakė Chih-I Wu.
Jo teigimu, nustačius labiausiai „Teltonikai“ tinkančią sritį antrajame bendradarbiavimo etape bus rengiamas detalus techninis būsimos gamyklos planas, o trečiasis projekto etapas bus gamyklos statyba.
„Kai išsiaiškinsime, kuri sritis labiausiai tinka „Teltonikai“, tuomet mums reikės atlikti ir užbaigti detalų planavimą, kiek vandens, kiek elektros reikia būsimai gamyklai. Visos šios detalės yra antrasis etapas. Tikimės, kad jį užbaigsime per vienerius metus. Tada, tikėtina, prasidės statyba įgyvendinant pirmojo ir antrojo etapų idėjas“, – sakė Chih-I Wu.
ITRI viceprezidentas daugiau detalių neatskleidė motyvuodamas „Teltonikos“ ir instituto susitarimo konfidencialumu.
„Mes bendradarbiaujame (...) puslaidininkių projektavime, gamyboje, pakavime ir bandymuose. Tačiau negaliu atskleisti, ties kokiais konkrečiai puslaidininkiais ir kokia pakavimo rūšimi dirbame“, – teigė jis.
Šiemet sausį „Teltonika IoT Group“ ir ITRI pasirašė 14 mln. eurų vertės sutartį dėl pasidalijimo puslaidininkių lustų technologijomis. Pagal sutartį 10 mln. eurų projektui skirs Taivano užsienio reikalų ministerija, o 4 mln. – „Teltonikos“ grupė. Puslaidininkių pramonei reikalingus projektus planuojama įgyvendinti iki 2027 metų.
„Teltonikos“ įkūrėjas ir prezidentas Arvydas Paukštys sausį teigė, jog taivanietiškų lustų gamybą tikimasi pradėti po 5–6 metų – 2028–2029 metais.
Tikimasi, kad po dešimtmečio pradėjus veikti dideliam „Teltonikos“ technologijų parkui Vilniuje, Liepkalnio gatvėje, bendrovės eksporto apimtys pasiektų 9–10 mlrd. eurų, o tai sudarytų apie 5 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (BVP).
Lietuvoje šią savaitę viešinti ekspertų iš Taivano grupė lankėsi tik „Teltonikoje“ – vizitai kitose šalies įmonėse nebuvo suplanuoti.
Antradienį ekspertai taip pat susitiko su užsienio reikalų viceministre Jovita Neliupšiene bei Ekonomikos ir inovacijų viceministru Karoliu Žemaičiu.