„Norėčiau pasakyti, kad Lietuva prisiėmė itin dideles pastangas, ministras Andrius Kubilius ėmėsi labai didelių pastangų, Biudžeto deficitą sumažinti nuo 16 proc. iki 3 proc. byloja apie labai dideles pastangas ir pasiryžimą“, - paklausta, ar geras Lietuvos sprendimas buvo nesiskolinti iš TVF, o krizės problemas spręsti pačiai, sakė Ch.. Lagarde. Pasak jos, kol kas Lietuva sėkmingai tęsia taupymo politiką, o narystė euro zonoje turėtų būti sėkmingos taupymo politikos rezultatas.
Ji ketvirtadienį Lietuvos banke su Valdybos pirmininku Vitu Vasiliausku ir Valdybos nariais aptarė ekonomikos padėtį bei finansų ir bankų sistemos stabilumo klausimus.
„Norėčiau pasakyti, kad Lietuva prisiėmė itin dideles pastangas, ministras Andrius Kubilius ėmėsi labai didelių pastangų", - sakė Ch.Lagarde
„Norėčiau pagirti Lietuvą už sumanų krizės suvaldymą ir ryžtingą politiką, kuri atkūrė pasitikėjimą bankų sistema, užtikrino finansų sistemos stabilumą ir padėjo pamatus greitam atsigavimui. Dabar svarbu išsaugoti sunkiai uždirbtus konkurencingumo ir viešųjų finansų laimėjimus. Likusių krizės padarinių likvidavimas ir struktūrinės reformos bus pagrindiniai veiksniai, užtikrinsiantys augimą ir darbo vietų sukūrimą vidutiniu laikotarpiu“, – kalbėjo Ch. Lagarde.
Ch. Lagarde kaip vieną pagrindinių euro zonos problemų įvardino lėtą augimą euro zonoje ir už jos ribų ir dėl to galinčias kilti rizikas. Esą didelės rizikos kyla iš besivystančių valstybių.
Be to, pasak jos, išlipti iš krizės trukdo ir prasta didžiųjų valstybių centrinių bankų politika.
Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pažymėjo, kad, Lietuvai perėmus pirmininkavimą Europos Sąjungai (ES), mūsų šalies centrinis bankas yra pasiryžęs dalytis patirtimi įgyvendinant visos ES finansinio stabilumo prioritetus.
„Su nekantrumu laukiu įkvepiančio Lietuvos pirmininkavimo ES sprendžiant tokius prioritetinius klausimus kaip tolesnė pažanga kuriant bankų sąjungą“, – sakė Ch. Lagarde.
Baigdama diskusiją ji taip pat pažymėjo, kad, nepaisant negandų euro zonoje, ji tiki euro zonos ateitimi ir kad pavyks išspręsti ekonominę krizę.
Ketvirtadienį TVF vadovė taip pat dalysis įžvalgomis Lietuvos banko su partneriais organizuojamoje apskritojo stalo diskusijoje „Europos ekonominė integracija: iššūkiai ir galimybės“. Renginyje taip pat dalyvauja Europos Centrinio Banko vykdomosios valdybos narys Jörgas Asmussenas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas ir Lietuvos Respublikos finansų ministras Rimantas Šadžius.
TVF vadovas į Lietuvą atvyksta po penkiolikos metų pertraukos. Ch. Lagarde Lietuvoje viešės dvi dienas.
Ch. Lagarde yra pirmoji moteris, užimanti TVF vadovo pareigas. Ji daugiau nei prieš pusantrų metų pakeitė Dominique'ą Straussą-Kahną, kuris iš pareigų turėjo atsistatydinti dėl sekso skandalo.
Lietuva TVF narė yra nuo 1992 metų. Šiai organizacijai priklauso 188 šalys, jos tikslas – skatinti finansinį stabilumą, sudaryti sąlygas tarptautinei prekybai ir ekonomikos augimui bei mažinti skurdą pasaulyje.