Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tarpusavio skolinimo platformose užsiregistravę investuotojai mokės 15 proc. mokestį

Tarpusavio skolinimo platformos Lietuvoje dygsta kaip grybai po lietaus, o investuotojų mokamų mokesčių klausimas iki šiol buvo beveik nepaliesta tema. Tačiau Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) apsisprendus, investuotojams teks mokėti mažiausiai 15 proc. siekiantį gyventojų pajamų mokestį, pirmadienį rašo „Verslo žinios“.
Eurai
Eurai / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

VMI viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė sako, kad nuspręsta laikytis požiūrio, jog per tarpusavio skolinimo platformą išmokamos lėšos yra B klasės pajamos – tokio požiūrio nuspręsta laikytis, nes skolininkai palūkanas moka per tarpusavio skolinimosi platformas, o ne tiesiogiai kiekvienam investuotojui.

VMI nekalba apie jokią minimalią mokesčių nemokėjimo toleravimo ribą, todėl tai reiškia, kad 15 proc. reikia sumokėti jau nuo pirmojo kaip palūkanos gauto euro.

Šiuo metu šalyje veikia penkios tarpusavio skolinimo platformos: rinkose senbuvė „Savy“, pernai rugpjūtį veiklą pradėjusi „Finbee“, lapkritį startavusi „OK.lt“, gruodį veiklą pradėjęs „Paskolų klubas“ ir kojų rinkoje dar nė nespėjusi apšilti „Manu“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos