Lietuvos apeliacinis teismas skolą sumažino iš dalies tenkinęs „Arvi fertis“ skundą ir konstatavęs, kad byloje nėra patvirtinančių dokumentų apie 5,6 mln. eurų skolą kitai grupės įmonei „Arvi ir ko“, iš kurios reikalavimą perėmė ją įsigijusi „Bioprolit“.
„Byloje nėra pateikta jokių dokumentų, kurie patvirtintų „Arvi ir ko“ suteiktą 5,6 mln. eurų paskolą „Arvi fertis“, – teigiama gruodžio 21-osios nutartyje, kuri įsigaliojo, bet dar gali būti skundžiama.
Anot jos, ši suma turi būti grąžinta tarptautinės grupės „Belor Group“ valdomai Lietuvos trąšų prekybos bendrovei „Belor“, kuri perėmė į „Arvi fertis“ 5,6 mln. eurų investavusios „Pride Holding & Investment Limited“ teises.
Apeliacinis teismas taip pat sprendė, kad dar 2,65 mln. eurų skola turi būti grąžinta ne „Bioprolit“, o investicijų įmonei „Biovasto investicijos“, kuri 2016 metais reikalavimą perėmė iš „Arvi ir ko“.
„Arvi ir ko“ 2,65 mln. eurų reikalavimo teisės pagrindas ir „Biovasto investicijos“ reikalavimo teisės pagrindas sutampa, nes yra grindžiamas tomis pačiomis reikalavimo perleidimo sutartimis, tais pačiais mokėjimais“, – konstatavo teismas.
Pasak jo, ši skola kildinama iš bendrovės „Baltkalis“ ir Rusijos banko „Sberbank“ Europos padalinio atsinaujinančio finansavimo sutarties, pagal kurią bankas suteikdavo „Baltkaliui“ apyvartinių lėšų trąšoms iš „Arvi fertis“ pirkti, tačiau išankstinį apmokėjimą gavusi Marijampolės bendrovė įsipareigojimų neįvykdė.
Vilniaus apygardos teismas šių metų spalio 23-ąją nemokumo administratoriaus prašymą atmetė nurodęs, kad teiginiai dėl reikalavimo sumažinimo yra nepagrįsti. Sumažinti skolą „Arvi fertis“ prašė motyvuodama tuo, kad „Bioprolit“ reikalavimas buvo klaidingai patvirtintas per didelis.
Vilniaus apygardos teismas 13 mln. eurų „Arvi ir ko“ kreditorinį reikalavimą „Arvi fertis“ bankroto byloje patvirtino 2022 metų spalį, jis „Bioprolit“ perleistas šiemet balandį, po to, kai ši įmonė aukcione už 2,4 mln. eurų įsigijo bankrutavusią „Arvi ir ko“.
Prieš pustrečių metų įkurtos „Bioprolit“ (anksčiau „Renetas LT“) 11 proc. akcijų priklauso bendrovei „EDS Invest 6“, likusios – dviem fiziniams asmenims.
Bankroto bylos jau iškeltos V. Kučinsko valdytos „Arvi“ grupės įmonėms „Marijampolės Arvi“, „Arvi kalakutai“ ir „Marijampolės pašarai“, o pačiam verslininkui teismai neleido paskelbti asmeninio bankroto.
V. Kučinskas yra nurodęs, kad jo įsiskolinimai kreditoriams siekia 61,8 mln. eurų, o jo pajamos per mėnesį – 1,5 tūkst. eurų. Verslininkas daugiausiai skolingas „Alfa Bank“ – 38,6 mln. eurų, beveik 10 mln. eurų – Rusijos „Sberbank“, įmonei „Belor“ – 4 mln. eurų.