Naujausi Prancūzijos ūkio rodikliai buvo patys geriausi nuo tada, kai Francois Hollande'as prieš trejus metus užėmė šalies prezidento postą, rašo naujienų svetainė ibtimes.com.
Vis dėlto silpnam Prancūzijos ūkio atsigavimui po teroristinių atakų iškilo grėsmė.
Norėdamas minimizuoti neigiamą teroristinių atakų poveikį, Paryžius galėtų pasimokyti iš JAV elgesio po 2001 m. rugsėjo 11 d. atakų.
Tikėtina, kad kilusi baimė ir užsitęsusi nepaprastoji padėtis susilpnins šalies ekonomikos augimą.
Norėdamas minimizuoti neigiamą teroristinių atakų poveikį, Paryžius galėtų pasimokyti iš JAV elgesio po 2001 m. rugsėjo 11 d. atakų.
Tuometinio JAV prezidento George'o W. Busho administracija įvairiais būdais stimuliavo ekonomiką. Pagerinti ūkinę veiklą buvo siekiama ženkliai padidinus viešąsias išlaidas, o bazinę palūkanų normą sumažinus iki 1,25 proc. buvo skatinamas skolinimasis, investicijos ir vartojimas.
Ekspertai teigia, kad teisingi Vašingtono žingsniai teroro aktų žalą JAV ekonomikai sumažino iki minimumo.
Turizmo industrija sukuria net 7 proc. šalies BVP.
JAV ekonomika 2001 m. balansavo ties recesijos riba, tokia pati situacija yra ir šiuo metu Prancūzijoje. Vis dėlto pamažu šalis judėjo į priekį, o tai skatino lėtai, bet augantys atlyginimai, žema infliacija ir mažos energijos išteklių kainos.
Tačiau penktadienį išplatintame Prancūzijos finansų ministerijos pareiškime pažymėta, kad ik visiško atsigavimo reikia daugiau investicijų.
Po teroristinių atakų Prancūzijai vienu iš svarbiausių tikslų išliks siekis kuo labiau sumažinti išpuolių poveikį verslininkams bei turizmo sektoriui.
Prancūzija yra viena iš labiausiai mėgstamų turistų šalių, kurią kiekvienais metais aplanko 83 mln. keliautojų iš užsienio. Turizmo industrija sukuria net 7 proc. šalies BVP.