Aprašydamas politinę situaciją Lietuvoje, „The Economist“ teigia, kad pagal daugelį vertinimų premjeras Andrius Kubilius gerai dirbo Lietuvos premjero poste pastaruosius ketverius metus.
„Jo politika padėjo šaliai ištverti didelę recesiją, jis pažabojo viešąsias išlaidas, paruošė šalį po poros metų įsivesti eurą, reformavo energetikos sektorių ir stengėsi sušvelninti nesutarimus su kaimyninėmis šalimis. Jis sutarė netgi su rūsčiąja prezidente Dalia Grybauskaite“, – teigia savaitraštis.
„The Economist“ vertinimu, „rinkimai atėjo per anksti, kad A.Kubilius spėtų pasinaudoti atsigavimu po skausmingų griežto taupymo priemonių, kurių jis ėmėsi supratęs, kad Lietuvai gresia tapti Baltijos Graikija“.
„Atėjęs į valdžią 2008 metais, jis 30 proc. sumažino valstybės išlaidas, 11 proc. sumažino pensijas ir netgi nukirpo 45 proc. nuo savo atlyginimo. Jis taip pat didino mokesčius plataus vartojimo prekėms, vartojimui ir verslui. Bendrasis vidaus produktas (BVP) nusmuko, o daugelis emigravo. Išgyvendami šiuos sunkius laikus, žmonės ilgėjosi savo viršininko supratimo ir šilumos, tačiau A.Kubilius išliko atitolęs. „Kaip sakė vienas patarėjas, jis nesiglėbesčiuoja su žmonėmis“, – rašo savaitraštis.
„Nepaisant įtampos tarp politinių lyderių, investuotojai ir analitikai išlaiko atsargų optimizmą dėl Lietuvos. Jos ekonomika vėl auga – šiemet prognozuojamas 2,5 proc., o 2013 metais – 3 proc. augimas. Remdamiesi A.Butkevičiaus kampanijos platforma, jie laikosi prielaidos, kad Vyriausybė iš esmės tęs sėkmingą A.Kubiliaus politiką. Tokios pačios nuomonės laikosi kadenciją baigiantis premjeras, kairiąsias partijas raginantis išlaikyti kursą“, – teigia leidinys.