Pasak leidinio, susipažinusio su šiuo 29 puslapių dokumentu, ataskaitoje pateikiama informacija apie sandorius ir finansinę riziką 2012 metų pirmąjį pusmetį, įskaitant informaciją apie su užsienio bankais sudarytų aštuonių išvestinių finansinių priemonių sutarčių, kurių vertė siekia 31,7 mlrd. eurų, restruktūrizavimą.
Nors ataskaitoje konkrečių vyriausybės nuostolių ar kitos išsamesnės informacijos nenurodoma, dienraščio kalbinti ekspertai teigia, kad restruktūrizavimas susijęs ne tik su mokėjimo terminų pakeitimu. Jų nuomone, kai kurios restruktūrizavimo sąlygos vyriausybei yra itin nepalankios.
Dienraščio skaičiavimais, birželio 20 dienos kainomis galimi valdžios nuostoliai pagal šias sutartis sudarė 8 mlrd. eurų.
Agentūros „Bloomberg“ vertinimais, iki šiol Italijos vyriausybė dėl išvestinių finansinių priemonių prarado daugiau kaip 31 mlrd. JAV dolerių.
Finansų ministerija bankų pavadinimų nenurodo. Taip pat nepateikiama jokios informacijos apie sutartis, bet ekspertai mano, kad jos buvo sudarytos 10-ojo dešimtmečio pabaigoje, kai skolų slegiama šalis rengėsi narystei euro zonoje.
1995 metais Italijos biudžeto deficitas sudarė 7,7 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), bet iki 1998 metų šis rodiklis smuko iki 2,7 proc. BVP. Tuo tarpu įplaukos iš mokesčių šalyje padidėjo nežymiai, o valstybės išlaidos, kaip BVP dalis, nebuvo daug sumažintos, rašo „The Financial Times“.