Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tiek lietuvių dar nematė: tautiečiai apgulė kurortus ne prie jūros

Norintieji savaitgalį praleisti Birštone ar Anykščiuose nakvyne turėtų susirūpinti iš anksto – rezervuojantis prieš kelias dienas vietų gali ir nebelikti, o Joninių savaitgalį – iššluota viskas. Turizmo srities darbuotojus stebina augantis poilsiautojų srautas. Į tai suskubo reaguoti ir verslininkai – siūlo naujas vietas pavalgyti ir pramogauti, o kainų tikina nekeičiantys.
Centrinis Birštono parkas
Centrinis Birštono parkas / D.Adamonytės nuotr.

Toliau nuo jūros esantys kurortai šiemet jaučia pagyvėjimą – daugėja poilsiautojų iš Lietuvos, o verslininkai trina rankomis dėl augančių apyvartų.

Asmeninio archyvo nuotr./Daiva Indriūnienė, viešbučio ir restorano „Nykščio namai“ direktorė
Asmeninio archyvo nuotr./Daiva Indriūnienė, viešbučio ir restorano „Nykščio namai“ direktorė

„Tikrai nesiskundžiame. Kiekvienais metais nuo 2014-ųjų stebime svečių skaičiaus didėjimą, didesnį susidomėjimą ir viešbučiu, ir restoranu. Ir dar, kas džiugina, tai lietuvių šeimos, daugėja keliaujančių lietuvių šeimų. Jei anksčiau daugiau buvo užsieniečių, tai dabar didesnis procentas – lietuvių“, – teigia Anykščiuose įsikūrusio viešbučio ir restorano „Nykščio namai“ direktorė Daiva Indriūnienė.

Pasak jos, tą pačią savaitę savo savaitgalį planuojantys gyventojai gali likti be nakvynės, kadangi užimtumas vasarą yra didelis.

„Lietuvių keliautojai nesirezervuoja iš labai anksti. Jie, pavyzdžiui, savaitgaliui nakvynės ieškosi tą pačią savaitę, ketvirtadienį ar trečiadienį pradeda skambinti, kad šeštadienį ar penktadienį norėtų atvažiuoti. Būna taip, kad nebeturim ko pasiūlyti“, – perspėja D.Indriūnienė.

Rezervacijų sistemos „Booking.com“ duomenimis, šiam savaitgaliui buvo užimta 90 proc. kambarių Druskininkuose, Trakuose ir Anykščiuose, 70 proc. – Birštone.

Birštone tiek žmonių nematė

Birštono turizmo ir informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė tikina, kad prasidėjęs sezonas pranoko lūkesčius.

Asmeninio archyvo nuotr./Rūta Kapačinskaitė, Birštono turizmo informacijos centro direktorė
Asmeninio archyvo nuotr./Rūta Kapačinskaitė, Birštono turizmo informacijos centro direktorė

„Labai geras vaizdas. Džiaugiamės, kad turistų tikrai yra daugiau, pildosi mūsų viešbučiai. Ne tik viešbučiai, bet ir privatus sektorius. Ką tik praėjo didžiausias mūsų renginys – kurorto šventė – ir skaičiuojame, kad per tris dienas kurorte vien dėl jos apsilankė 50 tūkst. lankytojų. Buvome labai nustebę, kiek žmonių privažiavo“, – sako R.Kapačinskaitė.

Dėl tokio poilsiautojų antplūdžio ji „kaltina“ gerą orą ir šventės programą, kurią vadina „arti tobulos“.

„Programa buvo įvairaus spektro, kas ką mėgsta, ir visi galėjo pasidžiaugti. Bet tas renginys yra atspindys to, ką Birštone galima rasti – nuo aktyvaus laisvalaikio iki klasikinės muzikos koncertų.

Ji vardija, kad kelerius metus atsinaujinantis kurortas ir šiemet pasiūlė daug naujovių.

„Praėjusį savaitgalį atsidarė naujas kompleksas „Vytautas Mineral Spa“ su išskirtiniais mineralinio vandens gręžiniais. Atsiranda nauji renginiai. Šių metų pabaigoje bus Idėjų festivalis. Iš paslaugų išskirčiau vandens turizmą, kuris pradėjo labai populiarėti. Tiek daug pramoginių laivelių, kiek dabar, iki šiol dar neturėjome. Atsiranda irklentės. Ir maitinimo vietų dabar jau net nežinau, kokių nėra“, – sako R.Kapačinskaitė.

Ji aiškina, kad Birštone buvo problema, kai kurortas teturėjo keturias kavines, prie kurių nutįsdavo eilės. Dabar šios problemos nebeliko.

Tačiau po 11 valandos vakaro – šiukštu, jokio triukšmo.

„Pas mus kurorte po 11 val. niekas netriukšmauja. Verslininkai negali pleškinti (muzikos) vėliau. Tad dauguma įstaigų taip ir veikia. Maitinimo įstaigos – iki 10 valandos vakaro, o vėliausiai yra veikianti iki vidurnakčio. Triukšmingų vietų čia nebuvo, ir, tikėtina, kad nebus. Viso kurorto koncepcija – tyla ir ramybė, o jei reikia naktinių klubų, iškart rekomenduojame vykti kitur“, – sako R.Kapačinskaitė.

Druskininkuose – didėjanti konkurencija

Druskininkuose įsikūrusių svečių namų „Draugų namai“ direktorius Augustas Antanaitis 15min teigia, kad žmonių šiemet kurorte panašiai, kaip ir pernai, tačiau apgyvendinimo įstaigų tik daugėja. Poilsiautojų piko tikimasi liepą-rugpjūtį.

„Galai dar nesuvesti, bet aš manau, kad šiemet panašiai kaip ir pernai. Druskininkuose kuriasi nauji viešbučiai, naujos pramogos ir smulkių verslininkų vis daugėja. Tik klausimas, ar didėja pramogų įvairovė, nes dauguma kopijuoja vieni kitus. Tačiau žmonių skaičių sunku lyginti, birželis nei čia, nei prie jūros niekuomet nebūna piko mėnuo“, – sako A.Antanaitis.

Druskininkų miesto savivaldybės nuotr./Druskininkuose pavasarį pranašauja žydintys narcizai
Druskininkų miesto savivaldybės nuotr./Druskininkuose pavasarį pranašauja žydintys narcizai

Jis patikina, kad poilsiautojų yra ir jų, lyginant su ankstesniais metais, nemažėja. Tačiau atrasti nakvynę Druskininkuose, anot jo, sunku nebūtų – sudėtingiau bus liepą ir rugpjūtį. Taip pat daugiau pastangų reikėtų norint atrasti vietą apsistoti ilgesniam laikotarpiui – savaitei ar dviem.

Kainų dievagojasi nedidinę

Visi 15min kalbinti pašnekovai sako tą patį – kainos šiemet nedidėjo, o kai kur jos netgi galėjo mažėti.

Viešbučio Anykščiuose vadovė aiškina, kad nakvynės kaina, įskaitant pusryčius, dviviečiame kambaryje siekia 55 eurus, tokia įprasta kaina buvo ir pernai.

„Mes nuo pernai nekeitėme kainų, už kitus negaliu atsakyti. Mes tą kainą irgi truputį pavarijuojame – jei lieka paskutinis kambarys, kaina keliais eurais gali padidėti“, – sako D.Indriūnienė.

Druskininkuose kainos netgi galėjo pamažėti, patikina „Draugų namų“ vadovas.

„Pas mus nesikeitė, nemanau, kad ir kitur stipriai keitėsi kainos, nebent į mažėjančią pusę. Nes siūlančių apsigyventi ir poilsį vis daugėja. Druskininkai vis nenustoja statyti. Jei kainos ir keitėsi, tai minimaliai, vieni kelis eurus numetė, kiti kelis eurus pakėlė, bendrai paėmus tendencija panaši“, – sako A.Antanaitis.

Google.com nuotr./Nakvynės kainos Druskininkuose
Google.com nuotr./Nakvynės kainos Druskininkuose

Birštone kainos augo po euro įvedimo, o dabar – sustojo.

„Kainos pas mus stabilios. Nei per daug, nei per mažai. Galima rasti labai pigiai, galima rasti išskirtinai brangiai. Ar tos pačios nakvynės, ar kažkokių kitų paslaugų. Per daug tikrai nėra pašokę viršun, o tendencija, kaip ir visoje Lietuvoje – kai euras po lito atsirado, viskas šiek tiek pabrango. Bet jei pernai dviračių nuoma kainavo 3 eurus, tikrai nėra taip, kad dabar būtų 5 ar 6 eurai, negalime perspausti per didelių kainų“, – žada R.Kapačinskaitė.

Pajūriui alternatyva – gamta ir ramybė

Mažieji šalies kurortai stengiasi išsiskirti ir pasiūlyti tai, ko poilsiautojai negalėtų rasti prie jūros.

„Oi, pramogų labai daug, yra ką veikti Anykščiuose. Jei saulėtu oru galbūt žmonės labiau veržiasi prie jūros, tai tokiu oru kaip šiandien – debesuota, gali ir vėjas pūsti, ir saulės nebūti – čia vis tiek visos pramogos veikia, nereikia čia degintis ar jūroje maudytis, atvažiuoti galima ir lietui lyjant“, – tikina „Nykščio namų“ vadovė.

Ji vardija, kad Anykščiuose veikia labirintų parkas vaikams, Medžių lajų takas, rogutės, siaurukas reguliariais reisais veža prie ežero, yra įvairių muziejų, įskaitant ir Siauruko bei Arklių.

„Renginių vyksta visą vasarą, kiekvieną savaitę muzikiniai savaitgaliai – galima neabejoti, kad bus kažkokių renginių, kviečiami profesionalūs muzikantai, koncertai nemokami. Taip pat pas mus vyksta tokie populiarūs renginiai kaip „Velnio akmuo“, arba „Purpurinis vakaras“ – į juos reikia vietas rezervuotis gerokai iš anksto“, – pažymi D.Indriūnienė.

Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Birštono sanatorija „Versmė“
Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Birštono sanatorija „Versmė“

Birštono kurorto žinovė tikina, kad su pajūriu kurortas nekonkuruoja ir turi ką pasiūlyti savito.

„Iš pajūrio jūros neatimsi, ir tikrai negalima nei lyginti, nei konkuruoti. O mes esame ramus, tylus ir kokybiškų paslaugų kurortas. Naudojame tris gamtinius faktorius gydymui: tai grynas oras, purvas ir mineralinis vanduo. Visa infrastruktūra mieste dėliojama taip, kad žmogus rastų, ką veikti dėl savo sveikatos. Pavyzdžiui – mineralinio vandens garinimo statinys, vienas stovi lauke ir veikia šiltuoju metų laiku. Kitas yra uždaras ir veikia ištisus metus, jie yra atviri visiems“, – sako R.Kapačinskaitė.

Ji vardija, kad aktyvaus poilsio mėgėjai ras lauke stovinčius treniruoklius, poilsio aikšteles, skulptūras, takus pasivaikščiojimams ir dviračiams.

Druskininkuose įsikūręs verslininkas patikina, kad šis kurortas traukia gamta ir žada ramų poilsį.

„Mes turime 50 kilometrų pušyno aplink mus, tai tiek dviračių takai, tiek patys ežerai ir visa kita, infrastruktūra išvystyta. Kas nori sportuoti, yra „Snow arena“, kas nori pramogauti vandenyje – vandens parkas ar SPA. Didelę dalį žmonių pritraukia būtent gamta. Čia ne per karšta, kartais ir lietutis nulyja, kuris kai kuriuos pradžiugina, galbūt ne visus“, – teigia A.Antanaitis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų