Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Trišalė taryba dar kartą svarstys MMA didinimą

Vyriausybė, dalį darbdavių ir profsąjungų vienijanti Trišalė taryba dar kartą bandys rasti sprendimą dėl minimalios mėnesio algos (MMA) didinimo.
Užmokestis
Užmokestis / „Scanpix“ nuotr.

Tarybos pirmininkė ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) vadovė Inga Ruginienė BNS sakė, jog antradienį taryboje bus rengiamas pasitarimas dėl techninių klausimų apie MMA didinimo formulę, o rugpjūčio pabaigoje bus bandoma sutarti dėl MMA padidinimo nuo kitų metų pradžios.

„Dabar mes suformavome skirtingas nuomones. Premjerui, kad ir visos teisės yra pačiam nuspręsti, bet jis tą klausimą grąžino mums atgal“, – teigė I.Ruginienė.

Liepos pradžioje Trišalei tarybai nepavyko susitarti dėl MMA didinimo. Darbdaviai toliau buvo linkę pritarti Vyriausybės siūlymui MMA didinti iki 420 eurų, tuo metu profesinių sąjungų atstovai ją siekė didinti iki 450 eurų.

Dėl MMA nebuvo sutarta ir birželį. Tąkart Vyriausybė siūlė nuo kitų metų MMA padidinti iki 420 eurų, profsąjungos – iki 450 eurų, o darbdaviai ketino palaikyti 420 eurų pasiūlymą, tačiau siūlė klausimą svarstyti vėliau.

Lietuvos bankas gegužę pasiūlė, kad MMA turėtų didėti 20 eurų – iki 420 eurų – tai yra 47,3 proc. vidutinio darbo užmokesčio.

Pernai Trišalė taryba nusprendė, kad MMA turi būti 45–50 proc. vidutinės algos, o konkretus santykis bus lygus keturių didžiausią santykį turinčių Europos Sąjungos (ES) šalių vidurkiui, tačiau turės išlaikyti 45–50 proc. ribą – BNS skaičiavimais, tai būtų tarp 400 ir 444 eurų.

Pernai MMA buvo padidinta 20 eurų iki 400 eurų.

Nuo praėjusių metų vidurio įsigaliojęs naujasis Darbo kodeksas numato, kad MMA gali būti mokama tik už nekvalifikuotą darbą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos