„Mūsų pozicijos su profsąjungomis dėl minimalios mėnesio algos yra pakankamai artimos. Tačiau darbdaviai yra suinteresuoti, kad darbo vietų būtų kuriame daugiau, o profesinių sąjungų pasiūlymai yra labiau per socialinių išmokų prizmę. Tačiau tai naujų darbo vietų kūrimo nepaskatins. Norėtume dvišalio sutarimo dėl Darbo kodekso pakeitimų, dėl nelegalaus darbo“, – BNS teigė Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos prezidiumo narys, bendrovės „Puntukas“ vadovas Vytautas Zimnickas.
Jis patvirtino, kad nėra nustatyta, kada bus suformuluoti bendri pasiūlymai.
„Dėl nacionalinio susitarimo antradienį joks sprendimas nebuvo priimtas. Sutarėme, kad su profesinių sąjungų atstovais sėsime dvišalių derybų ir stengsimės suformuluoti bendrą poziciją. Nenorime skubėti, nenorime verstis per galvą ir bėgti sprinto greičiu, nes mūsų tikslas pasiūlytai tai, kas virstų realybe – konkrečiais įsipareigojimais, datomis, sprendimais“, – sakė V.Zimnickas.
Jo teigimu, šiuo metu darbdavių ir profsąjungų derybines pozicijas silpnina tai, kad jų pasiūlymai skiriasi.
Vyriausybė, darbdaviai ir profesinės sąjungos nesutaria dėl minimalios algos bei biudžetininkų darbo užmokesčio didinimo. Vyriausybė siūlo nuo kitų metų liepos didinti MMA 50 litų iki 850 litų, nediferencijuoti MMA pagal ūkio šakas, tačiau leisti laikinai taikyti mažesnę MMA – 800 litų – labai mažoms įmonėms, kuriose dirba mažiau kaip 10 darbuotojų ir kurių pajamos neviršija 1 mln. litų.
Profesinės sąjungos reikalauja, kad minimali mėnesio alga būtų didinama bent iki 900 litų jau nuo 2012 metų sausio pradžios. Darbdavių nuomone, Vyriausybės siūlomas MMA didinimas yra per mažas ir nemažintų skurdo šalyje.