Trūkstant darbuotojų, Vokietija svarstys galimybę sutrumpinti natūralizacijos terminą

Vokietija sieks suteikti pilietybę užsieniečiams, kurie yra ypač gerai integruoti į šalies gyvenimą, vos per trejus metus, mėgindama užpildyti maždaug ketvirtadalio milijono darbuotojų spragą iki 2026 metų.
Vokietija
Vokietija / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 Vokietija Darbas

Pagal planą, kurį trečiadienį pristatė Užimtumo ministerija, didžiausia Europos ekonomika taip pat siekia, kad darbuotojai būtų labiau suinterestuoti persikvalifikuoti arba įgyti tolesnį išsilavinimą.

Maždaug 80 mln. gyventojų turinčioje šalyje daugelyje pramonės šakų trūksta darbo jėgos, o ministerija prognozuoja, kad iki 2026 metų trūkumas pasieks apie 240 tūkst. kvalifikuotų darbuotojų.

Teigiama, kad veiksniai, įskaitant ekonomikos skaitmeninę transformaciją, pandemiją ir Ukrainos karo padarinius, kelia naujų iššūkių darbo rinkai.

„Daugeliui įmonių kvalifikuotos darbo jėgos paieška dabar yra egzistencinis klausimas“, – pažymėjo užimtumo ministras Hubertus Heilas.

„Ir mūsų šaliai reikia kvalifikuotos darbo jėgos, kad galėtume valdyti mūsų ekonomikos skaitmeninimą ir jos perėjimą prie neutralios klimato kaitos atžvilgiu“, – pridūrė jis.

Ministerija išdėstė savo strategiją šiai problemai spręsti, įskaitant geresnes mokymo galimybes ir imigracijos sistemos modernizavimą.

Vyriausybė nori palengvinti žmonėms galimybę turėti kelias pilietybes bei palengvinti užsieniečių natūralizacijos procesą.

Ateityje natūralizacija bus galima po penkerių metų, o ne po aštuonerių metų dabar, o tais atvejais, kai manoma, kad žmonės ypač gerai integravosi – jau po trejų metų.

Rudenį strategija bus pristatyta vyriausybės svarstymui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis