„Susitarėme dėl labai, labai geros sumos – 2 trln. JAV dolerių infrastruktūrai“, – pranešė Senato mažumos lyderis Chuckas Schumeras. Ši naujiena rodo, kad kariaujančios pusės yra pasirengusios bendradarbiauti, norėdamos įgyvendinti pagrindinį dviejų partijų tikslą – atnaujinti šalies kelius, tiltus, oro uostus, geležinkelių linijas, vandens kelius ir plačiajuostį internetą.
„Net prezidentas buvo pasiryžęs padidinti sumą iki 2 trln. dolerių“, – pridūrė demokratų atstovas.
„Susitikimo metu vyravo gera valia ir todėl jis skyrėsi nuo kai kurių ankstesnių susitikimų, kuo labai džiaugiamės.“
Atstovų Rūmų pirmininkė, demokratė Nancy Pelosi pridūrė, kad įstatymų leidėjai ir D.Trumpas susitarė dėl „didelio ir drąsaus“ pasiūlymo, tačiau demokratai nekantriai lauks prezidento pasiūlymų dėl šių planų finansavimo.
Kitas susitikimas su prezidentu numatytas po trijų savaičių.
Dviejų partijų bendradarbiavimas rengiant infrastruktūros atnaujinimo planą galėtų tapti neeiliniu įvykiu politiškai susiskaldžiusio Vašingtone padangėje, tačiau nėra garantijų, kad bus sulaukta ir Kongreso palaiminimo.
Pastaruoju metu įtampa tarp demokratų ir D.Trumpo bei Baltaisiais rūmais sustiprėjo dėl tyrimo, atlikto dėl Rusijos kišimosi į 2016 metų JAV rinkimus ir D.Trumpo komandos ryšių su rusais.
„Galime nesutarti kitose srityse, tačiau negalime ignoruoti amerikiečių poreikių judėdami į priekį“, – pažymėjo N.Pelosi, paklausta, ar sunku dirbti su D.Trumpu, atsižvelgiant į jo nuomonę apie tyrimą.
Donaldas Trumpas, kadaise buvęs Niujorko nekilnojamojo turto magnatu, jau anksčiau įsipareigojo modernizuoti Jungtinių Valstijų infrastruktūrą.
Šis įsipareigojimas buvo vienas iš 2016 metų rinkimų pažadų, o 2018-ųjų pradžioje paskelbtame pranešime apie padėtį šalyje prezidentas siūlė skirti 1,5 trln. JAV dolerių infrastruktūros atnaujinimui.
Pagal pasiūlymą, valstijos ir privatūs investuotojai investuotų iki 1,3 trln. dolerių.
Pasak Ch.Schumero, D.Trumpo parama buvo labai svarbi, norint iš esmės pasistūmėti į priekį.
„Kaip kitaip mes galėtume tai finansuoti? Neabejoju, kad jeigu prezidentas nebūtų mūsų pusėje, būtų labai sunku gauti [respublikonų vadovaujamo] Senato pritarimą“, – pridūrė demokratas.